Hashimoto. Poradnik pacjenta

Przegląd

Hashimoto. Poradnik pacjenta to niezbędna lektura dla każdego kto zmaga się z tym uporczywym schorzeniem. Autorką publikacji jest doktor nauk medycznych, Katarzyna Ślubowska, która podkreśla, że warto zrozumieć chorobę, aby świadomie i skutecznie się leczyć.

 

 

W najnowszym poradniku Wydawnictwa RM przedstawione zostały najważniejsze informacje na temat choroby Hashimoto. Katarzyna Ślubowska, we wstępie poradnika przyznaje, że – Gdy zaczynała pracę w poradni rodzinnej, nie spodziewała się, że tak często będzie przyjmować pacjentów z chorobą Hashimoto. Wiele informacji na temat tego schorzenia można znaleźć w internecie. Niestety bywają one nieprawdziwe, wprowadzają pacjentów w błąd lub są niezrozumiałe. Z kolei podczas wizyty u lekarza zwykle brakuje czasu na rozwianie wszelkich wątpliwości zgłaszanych przez chorych. Właśnie z myślą o nich powstała ta książka.

Z publikacji pt. Hashimoto. Poradnik pacjenta Czytelnicy dowiedzą się m.in.:

• Jak leczyć Hashimoto?
• Czy tę chorobę można wyleczyć całkowicie?
• Jaką stosować dietę? Czy zioła pomagają?
• Czy suplementować selen i jod?
• Czy należy się obawiać terapii lewotyroksyną?
• Jak przebiega choroba Hashimoto i jakie może mieć powikłania?
•  Jak pokonać wszystkie trudności związane z chorobą, gdy planuje się ciążę, oczekuje się dziecka lub kiedy karmi się piersią?

Katarzyna Ślubowska ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. W 2004 r. rozpoczęła pracę w Klinice Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. W toku ścieżki zawodowej i naukowej uzyskała dwie specjalizacje (z interny i nefrologii) oraz tytuł doktora nauk medycznych. Od 2017 r. głównym miejscem jej pracy jest poradnia rodzinna. Jest cierpliwym, wsłuchującym się w pacjentów lekarzem.

Patronat medialny nad publikacją sprawuje: Radio Warszawa, portal idziemy.pl oraz Salve.net

Kategorie: Hobby i Poradniki