ViceVersa. Polsko-niemieckie warsztaty translatorskie we Wrocławiu 1-7.12.2019

Przegląd

Już po raz dziewiąty odbędą się Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie adresowane do tłumaczy przekładających literaturę niemieckojęzyczną na język polski i polską na język niemiecki. Warsztaty prowadzone przez zespół polsko-niemieckich tłumaczy literatury koncentrować się będą na problemach translatorskich specyficznych dla języka polskiego i niemieckiego oraz jakości artystycznej przekładu. Punktem wyjścia do rozważań będą teksty wcześniej rozesłane do uczestników warsztatów.

Warsztaty przewidziane są dla dziesięciu uczestników, po pięciu z każdej grupy językowej, zarówno tłumaczy literatury z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak też tłumaczy niemających jeszcze zbyt dużego dorobku twórczego.

Dziewiąta edycja Polsko-Niemieckich Warsztatów Translatorskich odbędzie się w ramach programu TOLEDO utworzonego przez fundusz Deutscher Übersetzerfonds i fundację Robert Bosch Stiftung, przy wsparciu Goethe-Institut w Krakowie oraz we współpracy z Fundacją OP ENHEIM

Swój udział w konkursie mogą zgłaszać zarówno tłumacze literatury z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak też tłumacze młodzi, nie mających jeszcze zbyt dużego dorobku twórczego – informuje Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Warunkiem uczestnictwa jest jednak doświadczenie zawodowe (przynajmniej jedna publikacja przekładu drukiem).

Udział w warsztatach w tym nocleg i wyżywienie jest bezpłatny. Organizatorzy zwracają koszty podróży.

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa 15 września 2019 roku

 

Szczegółowe informacje TUTAJ

 

Kategorie: Instytucje, Szkolenia