Jutro w Białymstoku rozpocznie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2019

Jutro w Białymstoku rozpocznie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2019

Przegląd

W dniach 8-11 sierpnia 2019 na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1) odbędzie się kolejny Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon” .

Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się liczne spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji.

Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Gośćmi Festiwalu będą m.in.:

Kamil Śmiałkowski – badacz kultury popularnej i fan tejże. Publikował w ponad siedemdziesięciu tytułach, prowadził autorskie programy o popkulturze w radiu i telewizji. Prowadził redakcje „Misia” i „Nowej Fantastyki”, redagował i tłumaczył wiele superbohaterskich komiksów, współtworzył scenariusz komedii Juliusz. Ostatnio prowadzi podcast dla RMF Classic, przygotowuje do wydania kolejne książki i zastanawia się, czy nie zostać stand-uperem…

Marcin Zwierzchowski – w „Nowej Fantastyce” selekcjonuje opowiadania w dziele prozy zagranicznej. W Storytelu kieruje projektem Storytel Original, w ramach którego ukazują się seriale audio. W „Polityce” publikuje bardzo często. Poza tym jego publicystyka ukazywała się m.in. w „Książkach”, „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu”, NaEkranie.pl i LubimyCzytac.pl. Redaktor antologii Wiedźmin. Szpony i kły.

Tomasz Pindel – tłumacz, wykładowca i znawca literatury hiszpańskojęzycznej, autor książek Mario Vargas Llosa. Biografia (2014), Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody (2018), powieści Czy to się nagrywa? (2011) oraz scenariusza do komiksu W głowie tłumaczy (2019). Od ponad dekady współprowadzi „Piątkę z literatury” w RMF Classic.

Gośćmi honorowymi tegorocznego konwentu będą: Robert M. Wegner oraz Piotr „Raku” Rak.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Polconu.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Polcon