Druga edycja #będzieczytane Ełk Festiwal już 9 sierpnia br.

Przegląd

W najbliższy piątek, 9 sierpnia br. w Ełckim Centrum Kultury, odbędzie się tegoroczna odsłona #będzieczytane Ełk Festiwal – impreza promująca literaturę, czytelnictwo i muzykę. Na wydarzenie zaprasza Agora.  Podczas drugiej edycji wydarzenia wystąpią artystki koncertujące w ramach trasy „Women’s Voices”, gośćmi festiwalu będą również pisarze – Szymon Hołownia, Krzysztof Wielicki oraz Marcin Popkiewicz.

Na scenie amfiteatru Ełckiego Centrum Kultury (ul. Wojska Polskiego 47 w Ełku) wystąpią Edyta Bartosiewicz, Paulina Przybysz, Mela Koteluk i Ania Rusowicz – bohaterki tegorocznej edycji cyklu imprez „Women’s Voices”, trasy koncertowej „Wysokich Obcasów”, w której występują same kobiety.

W tym roku wokalistki występują pod hasłem przewodnim „Kobiety walczą o planetę”, chcąc zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata – ekologiczne, społeczne, polityczne i ekonomiczne.

Organizatorzy #będzieczytane Ełk Festiwal 2019 zapraszają  na spotkania z literatami, podczas których będzie można porozmawiać z ulubionym pisarzem, otrzymać dedykację na książce lub zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gośćmi Michała Olszewskiego będą: Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta i autor książek o tematyce teologicznej, Krzysztof Wielicki – polski taternik, alpinista i himalaista, autor m.in., „Korony Himalajów 14 x 8000”, współautor „Mount Everest biznesu” i „Rozmów o Evereście” oraz Marcin Popkiewicz – naukowiec, dziennikarz i pisarz zajmujący się kwestiami ekologicznymi, autor takich tytułów, jak m.in. „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Świat na rozdrożu” oraz współautor publikacji „Nauka o klimacie” i „Polski węgiel”.

Bezpłatne spotkania z autorami odbędą się w budynku Ełckiego Centrum Kultury w godzinach:

15:00 – spotkanie z Marcinem Popkiewiczem,

17:00 – spotkanie z Krzysztofem Wielickim,

19:00 – spotkanie z Szymonem Hołownią.

Niezwykłe atrakcje czekają również najmłodszych festiwalowiczów, dla których przygotowane zostanie specjalnie wydzielone miejsce do nauki i zabawy oraz strefa gier planszowych. Gościem specjalnym będzie historyk Jerzy Łapo, który zaprezentuje swój teatrzyk dla dzieci.

Organizatorem #będzieczytane Ełk Festiwal jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

 

Kategorie: Wydarzenia