SKAM – norweski serial, który podbił serca widzów na całym świecie, teraz w wersji książkowej!

Przegląd

SKAM, przez wielu okrzyknięty najlepszym serialem młodzieżowym w historii przedstawia codzienne życie grupy licealistów ze szkoły Hartvig Nissen w Oslo. Serial został doceniony za autentyczność z jaką porusza ważne dla nastolatków problemy oraz za udane połączenie tradycyjnego sposobu prowadzenia narracji z narracją cyfrową, bliską młodemu pokoleniu.

Każda z czterech książek odpowiada jednemu sezonowi serialu emitowanego między 2015, a 2017 rokiem i jest poświęcona jednemu z bohaterów: Evie, Noorze, Isakowi i Sanie. Książki to nie tylko pełny scenariusz wszystkich odcinków przedstawiony w formie, w jakiej został zapisany przez autorkę Julie Andem i opatrzony jej komentarzami, ale także wycięte i niepublikowane wcześniej sceny i dialogi oraz unikalne mapy myśli autorki.

 

Opracowaniem graficznym całej serii zajęło się słynne, wielokrotnie nagradzane studio Snøhetta, autorzy takich projektów jak opera w Oslo czy nowa Biblioteka Aleksandryjska. Każda z książek posiada okładkę w innym, jednolitym kolorze, a ich wyrazista forma doskonale koresponduje z prostotą i surowością tekstu.

 

Książki SKAM stanowią wspaniałe uzupełnienie dla każdego fana serialu, ale także są niezwykłym kluczem do zrozumienia świata, który pochłonął całe pokolenie widzów.

 

Premiera pierwszego tomu już 4 czerwca!

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis