Ks. Tadeusz Dajczer o Eucharystii

Przegląd

Zapowiadany przez Edycję Świętego Pawła drugi tom „Rozważań o Eucharystii” ks. Tadeusza Dajczera pt. „Miłująca obecność” jest już dostępny sprzedaży. Razem z pierwszym tomem, zatytułowanym „Zachwycić się tą Miłością”, stanowi szczyt myśli duchowej autora. Pozycja ta to numer jeden na liście osób, które chcą świadomie przeżywać zjednoczenie z Chrystusem w Eucharystii, jak i tych, którzy dopiero są na początku drogi prowadzącej do odkrycia istoty i piękna tego sakramentu.


Druga część, podobnie jak pierwsza, składa się z trzech części. Część 1: „Sakrament obecności” wprowadza do rozważań na temat Eucharystii novum w mówieniu o życiu duchowym. Część 2: „Mocą wiary” uświadamia, że wiara, którą otrzymujemy w Kościele, jest relacją z Bogiem i ma swoją długą historię sięgającą Abrahama. Część 3: „Nieodkryty Dar” mówi m.in. o tym, co w nas musi się zmienić w drodze do świętości, o koniecznych oczyszczeniach.
To niezwykłe dzieło literackie, pełne wewnętrznego bogactwa i ukrytych znaczeń, stanowi niejako testament duchowy ks. Tadeusza Dajczera. Wybitnego religioznawcy i teologa, który miał zdolność pisania o trudnych rzeczach w sposób prosty, zrozumiały i poruszający serca. Zafascynowany Najświętszą Ofiarą, ostatnie dwa lata życia poświęcił pracy nad

„Rozważaniami o Eucharystii” – cyklem sześciu książek, które w niekonwencjonalny sposób mówią o Eucharystii. „Zachwycić się tą Miłością” oraz „Miłująca obecność” to ich reedycja, tym razem w dwóch tomach. Polecamy.

ehurtownia.edycja.com.pl

Kategorie: Religia