Festiwal Literacki Miesiąc Spotkań Autorskich już wkrótce!

Tegoroczna edycja Festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich rozpocznie się 3 lipca. Odbywa się on równolegle w dwóch czeskich miastach – Brnie i Ostrawie, w słowackich Koszycach, we Lwowie na Ukrainie oraz we Wrocławiu. Po raz pierwszy festiwal zorganizowano w 2000 r. w Brnie, po kilku edycjach stał się imprezą międzynarodową, a we Wrocławiu odbywa się od dziewięciu lat.

W trakcie Festiwalu odbędą się 62 spotkania z autorami z Polski, Czech, ze Słowacji i z Ukrainy, gośćmi będą m.in. Tereza Semotamova, Erik Simsik, Petr Borkovec, Pavel Kolmačka, Kateryna Kalytko, Petro Jacenko.

Krajem-gościem w polskiej edycji będzie Rumunia – dlatego aż 30 pisarzy z Rumunii będzie uczestniczyć w Festiwalu we Wrocławiu. Do Polski przyjadą m.in. Ana Blandiana, Svetlana Cârstean, Ioana Nicolaie, Simona Popescu czy Tatiana Tibulac.

Naszą rodzimą literaturę będą reprezentować m.in. Zygmunt Miłoszewski, Olga Drenda, Małgorzata Rejmer, Łukasz Orbitowski, Bolesław Chromry, Marek Krajewski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Waldemar Bawołek, Bogumił Luft, Kamil Bałuk i Łukasz Galusek. Polscy pisarze będą też uczestniczyć w spotkaniach w pozostałych miastach festiwalowych, gdzie w zagranicznych przekładach przeczytają fragmenty swoich książek.

 

(PAP)

Kategorie: Wydarzenia