Spotkanie z Reportażem Radiowym – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk

Spotkanie z Reportażem Radiowym – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk

Przegląd

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza w środę 26 czerwca do warszawskiego Klubu Księgarza na kolejne „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie wieczoru rozmowa z autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” oraz prezentacja ich audycji.

Tytułowa Roma to bohaterka reportażu z 2007 roku. Wtedy zachwyciła słuchaczy swoją pasją do koni i opiekuńczym stosunkiem do Igora – ogiera, którego wychowała i wytresowała. Tamten reportaż powstał w 2007 roku i był zatytułowany „Umowa”. Kończył się rozpaczliwym telefonem od Romy, bowiem pracodawca chciał komuś innemu odsprzedać Igora. Dzięki pomocy pieniężnej słuchaczy mogła zachować ukochanego konia. W reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej dowiemy się, jak zmieniło się jej życie od tamtego czasu?

Z kolei „Mezalians, albo historia pewnej ucieczki” to reportaż Katarzyny Błaszczyk o miłości Hindusa i Polki. Kiedy babcia Virena dowiedziała się, że mężczyzna sam umył ubikację, rozpłakała się. W ich rodzinnym domu w New Delhi była specjalna osoba, która zajmowała się tylko czyszczeniem toalety. Virenowi takich rzeczy robić nie wypada ponieważ pochodzi z rodziny indyjskich wojowników . Tymczasem Viren, zamiast kontynuować tradycje rodzinne, wbrew woli ojca, uciekł do Elbląga. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa chodziło o kobietę. Poznali się za pośrednictwem internetu, ale nie na portalu randkowym. Marlena była po prostu ciekawa Indii. Viren wówczas nawet nie widział, gdzie leży Polska. Rodziny bohaterów reportażu Katarzyny Błaszczyk były stanowczo przeciwne temu związkowi. O przeszkodach, jakie musieli pokonać dziś mówią z uśmiechem…

***

Spotkanie z Reportażem Radiowym – „Roma” Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i „Mezalians…” Katarzyny Błaszczyk: środa, 26 czerwca, godzina 18.00 – Klub Księgarza, Warszawa, Rynek Starego Miasta 22/24. Oprawa muzyczna: Michał Sawicki (śpiew). Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska-Mądry – redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wstęp wolny.

 

Kategorie: Wydarzenia