Zapraszamy promocję książki Granit i tęcza. Dzieła i osobowość Józefa Czapskiego

Przegląd

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie poświęcone Józefowi Czapskiemu w ramach promocji książki Granit i tęcza. Dzieła i osobowość Józefa Czapskiego pod redakcją Anny Pilch i Anny Włodarczyk.

Postać Józefa Czapskiego, jego osobowość i twórczość artystyczna jest tak bogata, różnorodna i wielowątkowa, że trudno ją zamknąć w jednoznacznych formułach. Na płaszczyźnie dyskursu i wymiany myśli pojawia się tyle samo pytań co prób odpowiedzi bądź nadawania nowych znaczeń.

Oświetlenie niezwykłego dzieła twórcy oraz jego relacji osobistych to przestrzeń nadal otwarta. Autorzy tomu, literaturoznawcy, badacze twórczości Czapskiego, muzealnicy oraz zaproszeni goście będą dyskutować na temat nowych perspektyw badań nad dorobkiem artysty.

Oprócz Autorów tomu w dyskusji wezmą udział: Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Adam Zagajewski, Magdalena Popiel, Elżbieta Skoczek, Agnieszka Kosińska, Janusz Nowak, Mirosław Supruniuk i Katarzyna Moskała oraz Bartosz Bajków.
Rozmowę poprowadzą prof. dr hab. Anna Pilch i dr Anna Włodarczyk

Spotkanie odbędzie się w środę 5 czerwca o godz. 16.00 na Wydziale Polonistyki UJ,
Kraków, ul. Gołębia 16, sala 42.

https://www.facebook.com/events/2282967808631661/

Kategorie: Wydarzenia