Lubelska Noc Kultury już w czerwcu

Lubelska Noc Kultury już w czerwcu

Przegląd

MiastOpowieść – to hasło tegorocznej 13 edycji Noc Kultury, która odbędzie się w nocy z 1/2 czerwca w Lublinie. Główne wydarzenia skupią się na ul. Olejnej na Starym Mieście.

Głównym bohaterem MiastOpowieści zostanie ulica Olejna.  Znajdziemy tam gigantycznych rozmiarów książkę (Seweryn Chwała i Marcin Błach), biurka z maszynami do pisania, czekającymi na dłonie gości Nocy Kultury czy kredal Dobre Słowa – wielkoformatowy rysunek kredą na ścianie budynku (Joanna Szymanderska). Będzie można zagrać z alfabetem i poznać poezję Stanisława Dróżdża (Zachęta). Zobaczymy książkę uszytą przez Wiolettę i Łukasza Stafińskich – INNE formy. Usłyszymy M.A.N.I.T.O.U. (Małe Acz Niebanalnie Intrygujące Teksty O Uniwersum). Między budynkami zawisną wielkie litery-lampiony z trzech alfabetów – łacińskiego, cyrylicy i hebrajskiego (Jarosław Koziara). Poznamy literę A, która zwichnęła nóżki (Kamil Stańczak). Exprimere Studio by Damian Bakalarz wyświetli na ścianie budynku wiersze młodych lubelskich poetów. Fundacja Dwa Ognie przypomni, o co chodziło w złotych myślach. Nie zabraknie też Domu Słów i palindromów. To nie wszystkie atrakcje. Niespodzianki na Nocy Kultury są wskazane, dlatego warto tam zajrzeć, żeby samemu odkryć wszystkie tajemnice

MiastOpowieść to ciąg niezwykłych zdarzeń. Przed nami wielowątkowa fabuła i kilka zapierających dech w piersiach rozdziałów. Pojawi się wielu bohaterów, liczne dialogi, zwroty akcji i opisy natury, nie zabraknie retrospekcji i humoru. Niejednokrotnie będziemy też odchodzić od klasycznego schematu, zmierzając ku formom eksperymentalnym i mniej znanym.

Zapraszamy Czytelników do wyjątkowej lektury miasta. Noc Kultury / MiastOpowieść jest opartą na wyobraźni wędrówką po Lublinie. To czytelnik wybiera kolejność czytanych rozdziałów, więc ma wpływ na dalszą akcję i to on decyduje, gdzie i kiedy się ona zakończy.

 

szczegółowy program TUTAJ

 

Kategorie: Wydarzenia