Targi książki w północno-wschodniej Polsce

Przegląd

Już wkrótce, bo w dniach 12-14 kwietnia 2019 roku (piątek-niedziela), w Białymstoku odbędą się 8. Międzynarodowe Targi Książki. Edycję Świętego Pawła znajdziecie na stoisku numer 39.


Warto odnotować, że to jedyna tego typu impreza w tym rejonie Polski. Dlatego dla tych, którzy chcą być na bieżąco z rynkiem wydawniczym, wiedzieć, „co w trawie piszczy”, kochających książki, Białystok to przystanek obowiązkowy. Niewątpliwym atutem jest też sama lokalizacja targów. Odbywają się one w centrum miasta w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Edycja Świętego Pawła tradycyjnie zaprezentuje nowości wydawnicze, autorstwa znanych i lubianych przez naszych czytelników twórców. W tym roku szczególnie polecamy te, które swoim nazwiskiem firmują bp Antoni Długosz („Dziesięć kroków do świętości”, „Moja pierwsza spowiedź”, „Modlitwa dzieci”, „Służyć z radością”) czy ks. Bogusław Zeman SSP. Tego autora Waszej uwadze rekomendujemy „Biblię dla najmłodszych” – śliczną książeczkę, dzięki której najmłodsi będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z Biblią. Zawarte są w niej najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane specjalnie z myślą o maluchach, prostym, przystępnym językiem. Starannie zaprojektowane, pełne barw ilustracje zachęcają dziecko do korzystania z książeczki także samodzielnie, bez pomocy rodziców. Całość buduje zainteresowanie Bogiem i w naturalny sposób zachęca do poznawania Go. Z kolei z myślą o zaczytujących się w świadectwach przygotowaliśmy wstrząsającą, pełną dramatycznych momentów, a przy tym – paradoksalnie – nadziei i wybaczenia książkę pt. „Porwany w Iraku”. Jej autor, biskup Saad Sirop Hanna, został w 2006 roku uprowadzony przez muzułmańskich ekstremistów. Tę niezwykle emocjonującą relację czyta się z zapartym tchem.

Oczywiście, nie zabraknie oferty prezentowej, w tym naszych autorskich codzienników, licznych komentarzy biblijnych i katechizmów, a przede wszystkim Pisma Świętego w różnych formatach i oprawach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Dla odwiedzających nasze stoisko przewidzieliśmy rabat na ofertę targową w wysokości 20 procent!

Zapraszamy.

 

 

Kategorie: Wydarzenia