Sherlock Holmes w jednej windzie z Drakulą? Tylko w reklamie PocketBook 360°

Sherlock Holmes w jednej windzie z Drakulą? Tylko w reklamie PocketBook 360°

Przegląd

Od dzisiaj na oficjalnym kanale YouTube firmy PocketBook dostępna jest niestandardowa reklama wykonana w technice 360°. Producent czytników ożywia znanych bohaterów literackich, zamyka ich w windzie, a widzów zaprasza do śledzenia zmagań dobra ze złem.

Znana na polskim rynku od 2011 roku firma PocketBook, jeden z wiodących producentów czytników ebooków, zaprezentował na swoim kanale na portalu YouTube niecodzienną realizację. „Inside your PocketBook” to nie zwykły materiał promujący markę i zachęcający do eczytania, ale prawdziwy film akcji, w którym przeplatają się epoki, formaty i rodzaje literackie. Podczas produkcji 50 członków zespołów w dwóch specjalnie przygotowanych planach filmowych spędziło ponad 18 godzin, pracując nad reklamą. W jej tworzeniu wzięło siedmiu zawodowych aktorów i trzech kaskaderów, wcielając się w postacie Sherlocka Holmesa, Drakuli, Bezgłowego Jeźdźca, Królowej Śniegu, Dyrektora Teatru Marionetek – Stromboli, czy geniusza zła – Profesora Moriarty’ego.

Widzowie mogą przyglądać się walkom najsłynniejszego z detektywów z czarnymi charakterami, śledząc go z użyciem myszki komputerowej, gestów palca czy ruchów smartfonem. Użytkownicy okularów VR mają okazję jeszcze bardziej zagłębić się w toczącej się akcji.

PocketBook pełen wrażeń

Czytnik to nie tylko gadżet, ale także natychmiastowy dostęp do milionów historii – mówi Maksym Zhelezniak szef sprzedaży w firmie PocketBook. Tylu złoczyńców ścierających się z mistrzem dedukcji z Baker Street to gwarancja niesamowitych przeżyć!

Takie emocje towarzyszyły także ekipie pracującej nad filmem już na planie.

Już na etapie scenariusza żartowaliśmy sobie, że przy takiej liczbie nikczemników zgromadzonych na jednej przestrzeni, coś musi pójść źle – przypomina sobie Natalia Koehler, Creative Manager PocketBook. Jednak finalnie wcale nie było nam do śmiechu. Bezgłowy jeździec, ze względu na swój kostium, mało co widział i co chwilę demolował dekorację swoim mieczem, a balony, jak zaklęte, pękały wszystkie jednocześnie. Całości katastrofy dopełniło przewrócenie się 150 kilogramowego żurawia.

Reklama jakiej mało

Truizmem jest stwierdzenie, że czytanie rozwija wyobraźnię. Prawdziwi pasjonaci potrafią bezgranicznie zanurzyć się w świat książki i ożywić jej bohaterów – dodaje Maksym Zhelezniak. Naszym filmem, poza oczywistymi celami, chcielibyśmy pokazać główne postacie światowej klasyki w absolutnie niestandardowy sposób i tak przekonać młode pokolenie do zapoznania się z dziełami Arthura Conana Doyle’a, Brama Stokera czy Michaiła Bułhakowa.

Zespół postawił sobie ambitne cele w odniesieniu do jakości obrazu i podjęto decyzję o wykorzystaniu tradycyjnych kamer zamiast sprzętu wykorzystywanego w technologii 360o. Kamery zamontowano na stworzonych specjalnie do tej produkcji platformach, dążąc do zachowania wyjątkowej dokładności filmowania i zachowania szerokości kadru. Dzięki temu powstał materiał o rozdzielczości 6K, który na potrzeby dystrybucji poprzez kanał YouTube skompresowano do 4K.

Podczas prac nad filmem nie korzystano z greenscreenów, a każda scena walki była kręcona bez cięć.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: pocketbook