Jeffrey Archer w Polsce będzie promował najnowszą książkę pt. „Dzieło przypadku”

Przegląd

Już 23.04 do księgarń trafi Dzieło przypadku, najnowszy zbiór opowiadań znanego na całym świecie autora Jeffreya Archera. Jego książki sprzedały się w ponad 330 mln egzemplarzach w 97 krajach.  Już  4 maja 2019 o godz.17:00 będzie się można spotkać z autorem, który będzie gościem festiwalu Literacki Sopot  (scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie). Spotkanie poprowadzi Łukasz Cioch.

 

http://literackisopot.pl/upload/redactor_files/LS%202019_Archer_Spotkanie.jpg

 

Pisarz genialnie opowiada historie – zarówno w swoich książkach jak i podczas spotkań autorskich. Jego powieści to ciągła gra na granicy prawdy i fikcji, która toczy się do ostatniego rozdziału. Jeffrey Archer jest także mistrzem opowiadań. Ich zbiory, jak choćby „Ale to nie wszystko…” czy najnowsze „Dzieło przypadku” pokazują niebywały talent do snucia skondensowanych, wciągających opowieści.

 

Oto  piętnaście emocjonujących i niesamowitych opowiadań – formy, której  Archer jest prawdziwym mistrzem! Wśród ich bohaterów cała galeria postaci: nieco zgorzkniały, młody detektyw z Neapolu, który przybywa do włoskiego miasteczka położonego na wzgórzu, by rozwiązać zagadkę morderstwa; zarozumiały uczeń, który odkrywszy źródło zamożności ojca,  całkowicie zmienia swoje życie; kobieta, która ośmiela się rzucić wyzwanie mężczyznom na jednym z elitarnych amerykańskich uniwersytetów; sprytne małżeństwo, które na emeryturze odkryło znakomity sposób na dostatnie życie; i wielu innych. Ich błyskotliwie opowiedziane historie wprawiają w dobry humor, przestraszają, pobudzają do refleksji, są esencją gawędziarskiego talentu autora.

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał  jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko…, Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę i cykl „Kroniki Cliftonów” obejmujący tomy: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby i To był człowiek! DW REBIS opublikował także Dzienniki więzienne Archera oraz jego najnowszą powieść I tak wygrasz.

www.jeffreyarcher.com

 

Czytałem tę książkę w podróży i w pewnym momencie zorientowałem się, że wymykam się z własnych spotkań autorskich, żeby czym prędzej do niej wrócić… Muszę przyznać, że pochłonęła mnie bez reszty. To była nadzwyczaj przyjemna lektura.

Anthony Horowitz, „Daily Telegraph”

(autor książek: Dom Jedwabny, Moriarty, Cyngiel śmierci, Morderstwa w Somerset, Pogrzeb na zamówienie – wszystkie wydane przez REBIS)

 

 

Jeffrey Archer  zawsze czuł się doskonale jako autor opowiadań. Historie składające się na ten zbiór przenoszą czytelników  w urokliwy świat zaskakujących wydarzeń.

„The Scotsman”

Wyborne… Historie trzymające w napięciu od pierwszej  do ostatniej linijki, świetnie opowiedziane.

                                                                                                                            „Daily Express”

 

Wszystkie opowiadania są napisane z uwagą skoncentrowaną na czasie i miejscu akcji, także na  kunsztownym prowadzeniu dialogu. Kolejny raz przypominają, że Archer ma talent do tworzenia zarówno krótkich, jak i długich form literackich.

„Booklist”

 

Sztuka opowiadania historii to wspaniały i niezwykły dar… Nie sposób się jej nauczyć; albo się ten dar ma, albo nie. A Jeffrey Archer z pewnością go ma.

­   Erica Wagner, redaktor literacka „The Times”

 

 

Pierwszorzędna lektura. Do przeczytania jednym tchem. Jeffrey ma dar pisania  wyjątkowo zajmujących opowieści.

  Jerry Hayes, „Spectator”

 

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Rebis