„Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych” w księgarniach już 9 kwietnia

Przegląd

„Dla mnie nie jesteś problemem – jesteś szansą”. To słowa, które stały się puntem zwrotnym dla Josha Shippa, autora tej książki, gdy trafił do kolejnej rodziny zastępczej. Czerpiąc ze swoich doświadczeń – stał się ekspertem w dziedzinie wychowywania nastolatków. Przemoc, narkotyki, prześladowanie, podejmowanie niebezpiecznych decyzji a nawet depresje i samobójstwa to zagrożenia z jakimi zmagają się nastolatki. Gdy będą Cię więc sprawdzać, szarpać emocjonalnie, pchać z całej siły niczym barierkę zabezpieczającą rollercoaster – pamiętaj, że robią to, bo chcą być pewne, że będziesz zawsze, że zapewnisz im bezpieczeństwo, że wytrzymasz …

Jak rozszyfrować zachowanie nastolatka i zbudować z nim silną więź

Każde dziecko, aby osiągnąć życiowy sukces, potrzebuje przynajmniej jednego troskliwego dorosłego. W tej książce Josh Shipp – światowej sławy ekspert do spraw młodzieży – uczy nas, jak zostać takim dorosłym w życiu nastolatka. Opierając się na sprawdzonych strategiach, opisuje konkretne zachowania pozwalające rozwiązać różne problemy. Należą do nich:

· ODPOWIEDZIALNOŚĆ: Jak sprawić, aby mój nastolatek wziął odpowiedzialność za kłopoty, których narobił?

· KOMUNIKACJA: Jak nakłonić nastolatka, aby ze mną rozmawiał, a nie tylko odburkiwał?

· ZNĘCANIE SIĘ: Pomocy! Mój nastolatek jest gnębiony – w sieci i poza nią.

· TRUDNE I NIEZRĘCZNE ROZMOWY: Narkotyki. Śmierć. Seks.

Poradnik ten, chwilami zabawny, lecz przede wszystkim niezwykle rzeczowy, zawiera praktyczne i konstruktywne rady pozwalające pozytywnie wpłynąć na nastolatka.

Więcej porad J. Shippa można obejrzeć na Youtubie:

 

[-video type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=o8vNNSsf0vM”]

 

Josh Shipp – wspierający młodzież oraz znakomity mówca motywacyjny, sam wiele zawdzięcza jednemu troskliwemu dorosłemu. Występuje w takich stacjach telewizyjnych i programach, jak MTV, CNN, FOX, The Oprah Winfrey Show, 20/20, Good Morning America, pisuje również do „New York Timesa”. Stworzona przez niego organizacja One Caring Adult opracowuje materiały i szkolenia dla rodziców, nauczycieli oraz innych dorosłych, którym leżą na sercu sprawy młodzieży.
Photo by: (© Ezra Gordon)

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Rebis