„Zimowy żołnierz” opowieść o miłości, wojnie i wciąż przekraczanych granicach ludzkiej wytrzymałości trafi do księgarń już 2 kwietnia!

Przegląd

2 kwietnia do księgarń trafi Zimowy żołnierz, znakomita powieść Daniela Masona o wojnie, woli przetrwania i miłości, która przydarza się w najmniej oczekiwanym momencie.

Zimowy żołnierz to po części historia wojenna, a po części wciągająca bez reszty opowieść o uczuciu, które rodzi się pomiędzy młodym lekarzem Lucjuszem Krzelewskim i obłędnie piękną Margaretą. Kiedy wojenna rzeczywistość wystawi ich związek na próbę i w środku zimy pod ich opiekę trafi tajemniczy pacjent, jedna decyzja zamieni wszystko…

Wybór Lucjusza zaważy na losie Margarety, jego własnym, a także zimowego żołnierza. Ta opowieść chwyci was za serce!

 

WOJNA, MIŁOŚĆ I PRZESUWANIE GRANIC LUDZKIEJ WYTRZYMAŁOŚCI!

 

Lucjusz Krzelewski z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu studiuje medycynę, gdy nadchodzi rok 1914, wybucha wojna i błyskawicznie rozlewa się po całej Europie. Zafascynowany tym, że z dnia na dzień może zostać lekarzem, zaciąga się do wojska, licząc na przydział do znakomicie zorganizowanego lazaretu. Niestety trafia do Lemnowic, maleńkiej wioski w sercu Karpat, do szpitala polowego urządzonego w zrujnowanym kościele, skąd uciekli wszyscy lekarze.

Jedyną osobą, która może pokazać Lucjuszowi, jak ratować ciężko rannych zwożonych z pól bitewnych frontu wschodniego, jest tajemnicza siostra Margareta. Szalona i piękna. Osobliwy, niebezpiecznie bliski związek tych dwojga zostaje brutalnie przerwany, kiedy w samym środku zimy trafia do kościoła nowy pacjent. Chcąc go za wszelką cenę ratować, Lucjusz podejmuje fatalną decyzję, która zaważy na losach tego zimowego żołnierza, jego samego i Margarety.

 

 

Znakomita powieść historyczna: zafascynowany tłem, bohaterami i językiem nie potrafiłem się od niej oderwać. – Mark Sullivan, autor Pod szkarłatnym niebem

 

Ta powieść jest tak realistyczna, barwna i wielopłaszczyznowa, że czytając ją, zatraciłem świadomość, gdzie się znajduję: przeniosło mnie do utraconego świata przeszłości. – Andrew Sean Greer, laureat Nagrody Pulitzera

 

DANIEL MASON jest amerykańskim lekarzem i autorem bestsellerowych powieści Stroiciel (sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, na jej podstawie powstała opera oraz liczne adaptacje teatralne, a obecnie trwają pracę nad filmem, który reżyseruje Charlie Stratton) oraz A Far Country, wydanych dotąd w 28 językach! Mieszka z rodziną nad Zatoką San Francisco. Zimowy żołnierz to jego najnowsza powieść.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis