OTO NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2018!

Przegląd

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej „Impuls” mamy Najlepszą Książkę Roku 2018!

31 stycznia 2019 poznaliśmy wyniki 10.tej edycji plebiscytu (finał finałów) Najlepszych książek roku 2018 organizowany przez wortal Granice.pl.

Ponad 100 książek nagrodzonych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl („Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”) rywalizowało w 14 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w najstarszym internetowym konkursie i plebiscycie „Książki Roku 2018″, organizowanym już od 10 lat przez redakcję serwisu Granice.pl. W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów. Które książki wydane w 2018 roku zapamiętamy na dłużej?

– Od dziesięciu lat w kwartalnych konkursach serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze wybieramy „Książki Roku” – podsumowuje Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu. Konkursowe kategorie pozwalają na wskazanie najbardziej interesujących tytułów minionego roku. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosujący za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkiroku.pl W ten sposób w plebiscytach odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.

W tegorocznej edycji finału finałów roku decyzją jury plebiscytu najlepszą książką roku 2018 w kategorii Poradniki została wyjątkowa publikacja Sandry Glej pt. Praktyczny poradnik terapii wad wymowy. Dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Po sukcesie kwartalnym plebiscytu w którym publikacja zdobyła tytuł Najlepszej książki na jesień 2018 w kategorii Dla rodziców tytuł Pani Sandry zdobył jeszcze większy sukces zdobywając ogłaszany tytuł.

Autorce Sandrze Glej gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI ROKU 2018!

Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

 

Publikacja Sandry Glej wygrała finał kwartalny jesieni 2018 uzyskując tytuł Najlepszej książki na jesień 2018 a tym samym awansowała do finału finałów roku zdobywając tytuł Najlepszą książkę roku 2018. Zarówno w finale kwartalnym jak i finale finałów książka zdobyła w kategorii Dla rodziców i Poradnikinajwiększą liczbę głosów internautów pokonując liczne i konkurencyjne tytuły oraz zdobyła uznanie i wysoką ocenę jury plebiscytu.Najlepsza książka roku 2018 została napisana z myślą o początkujących logopedach, którzy prosto po studiach trafili do zacisznego gabinetu logopedycznego i rozpoczynają pracę pełni wiedzy oraz nadziei. Autorka uważa, że pomocny może być także dla logopedów praktyków, nauczycieli i rodziców.

Celem Autorki było usystematyzowanie i podanie najważniejszych praktycznych informacji oraz wskazówek potrzebnych w codziennej praktyce i terapii. Wszystko zostało napisane w jak najbardziej przejrzystej formie, aby ułatwiać korzystanie z poradnika i żeby służył on w razie trudności na każdym kroku.

Impulsem do stworzenia książki było niezadowolenie z dostępnej literatury logopedycznej, w której ciągle  czegoś brakowało: albo forma była nieprzejrzysta, albo zgromadzony materiał wyrazowy był niedobrany właściwe, przez co sama Autorka poświęcała dużą część swojego czasu na wyszukiwanie odpowiednich wyrazów do ćwiczeń. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie wyrazy, które pojawiły się w poradniku, będą zrozumiałe zarówno dla dziecka, jak i rodzica, ale będzie to dobra okazja do poszerzenia słownika czynnego oraz biernego. Najważniejsze jednak jest to, aby dziecko potrafiło prawidłowo powtórzyć ćwiczoną głoskę w danym wyrazie. Oczywiście będą wyrazy łatwiejsze i trudniejsze, które wedle uznania można pominąć lub z nich skorzystać w przypadku wyczerpania listy wyrazów łatwiejszych do wymówienia. Wiele czasu i uwagi Autorki skupiło się na wyborze materiału wyrazowego, który został dobrany bardzo dokładnie. Został on w większości przypadków uporządkowany według powtarzającego się schematu: głoska, sylaby, wyrazy z uwzględnieniem podziału na fazy artykulacyjne – występowanie głoski w nagłosie, śródgłosie, wygłosie. Następnie miejscami występują wyrazy, w których dana głoska pojawia się kilkakrotnie, dalej można natrafić na wyrażenia dwuwyrazowe, a na końcu podane zostały krótsze i dłuższe zdania do ćwiczeń utrwalających. Najbardziej zależało Autorce na tym, aby w wyrazach znajdowała się ćwiczona głoska w otoczeniu tylko samogłosek albo spółgłosek łatwych do wymówienia dla dziecka.

Najlepszą książkę roku 2018 rekomenduje i poleca Oficyna Wydawnicza „Impuls“Glej Sandraukończyła filologię polską ze specjalnością nauczycielską oraz Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Opolskim. Pracowała czynnie w zawodzie logopedy od ukończenia studiów w Publicznym Przedszkolu w Przeczy i Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim.

W swojej pracy z pasją i oddaniem niosła pomoc dzieciom z wadami wymowy. Wolny czas spędza podróżując lub nadrabiając zaległości filmowe i książkowe. 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls