„Improkracja feat. Nowe Wiersze Sławnych Poetów”

„Improkracja feat. Nowe Wiersze Sławnych Poetów”

Przegląd

Improkracja  – jeden z najlepszych teatrów improwizacji w Polsce zaprasza do zapoznania się z repertuarem na luty. Już 5.02 połączą siły z Grzegorzem Uzdańskim, twórcą „Nowych wierszy sławnych poetów”.

Tydzień później, 12.02 zaimprowizują spektakl, inspirując się muzyką jazzową graną na żywo przez studentów Akademii Muzycznej. Dwa ostatnie wtorki miesiąca to zestaw najbardziej popularnych tytułów: „Krótkich form” oraz „Tymczasem”. Zapraszamy!

Czym jest impro?

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

REPERTUAR LUTY:

Improkracja feat. Nowe Wiersze Sławnych Poetów” 05.02.2019 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl z gościem- Grzegorzem Uzdańskim, twórcą fanpage’a „Nowe wiersze sławnych poetów”. Pomysł kontynuowania twórczości znanych pisarzy, komentujących współczesne problemy, spotkał się ze znakomitym odbiorem. Obecnie ponad 31k osób na FB może czytać pastisze Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza czy Juliana Tuwima. Twórczość Grzegorza będzie inspiracją dla Improkracji w tworzeniu scen na żywo.

Ekspert feat. Akademia Muzyczna” 12.02.2019 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, gdzie będziemy improwizować do utworów granych na żywo przez studentów wydziału jazzowego na Akademii Muzycznej. Wspaniali muzycy w składzie: Jan Dubowski- fortepian, Ambroży Ranz- kontrabas , Paweł Nienadowski- perkusja oraz Dimitrios Hartwich- Vrazas- saksofon zagrają najznakomitsze utwory klasyki jazzu.

Jazz, który często odwołuje się do improwizacji będzie świetnie współbrzmiał ze spektaklem Improkracji, a scena Vertigo Jazz Club, nawiązująca do starych klubów Nowego Orleanu doda niepowtarzalnego klimatu.

Krótkie formy” 19.02.2019 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!

“Krótkie formy” to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

Tymczasem” 26.02.2019 (niedziela), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Głównym bohaterem spektaklu “Tymczasem” jest miejsce, w którym jednocześnie toczy się akcja. Opowiadana historia trwa tyle czasu, ile sam spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie, a bohaterowie żyją własnym życiem, nawet gdy ich nie widzimy na scenie. Wszystko to zaimprowizowane na oczach publiczności!

www.facebook.com/improkracja

Kategorie: Wydarzenia