Nowa inicjatywa czytelnicza! Każdy będzie mógł zostać biblioteką!

Nowa inicjatywa czytelnicza! Każdy będzie mógł zostać biblioteką!

Przegląd

Pierwsza w Polsce platforma do pożyczania książek pomiędzy znajomymi. Poprzez Bilbo czytelnicy mogą dowiedzieć się jakie książki posiadają ich znajomi i wzajemnie je pożyczać.

Platforma Bilbo działa od września 2018. Powstawała w Krakowie, już jednak teraz można w niej znaleźć ponad 3200 książek z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Gdańska i wielu innych miejscowości.

Strona umożliwia użytkownikom dodanie swoich książek do bazy, jak też obserwowanie, jakie książki posiadają ich znajomi, a następnie pożyczania interesujących ich tytułów.

Społeczność „Bilbowiczów” jest zbudowana z osób, które lubią czytać. Dzięki pożyczaniu od siebie książek, tworzy się okazja do spotkania i rozmowy, choćby na temat np. wspólnie przeczytanych książek.

Twórcy wierzą w to że książka to idealne medium ku łączeniu ludzi poprzez zabawę, rozmowy i wspólne literackie przeżycia.

W aplikacji Bilbo wszystkie pożyczenia są jasno widoczne, stąd dodanie książek do bazy pomoże także w rozwiązaniu wszelkich tajemniczych „zaginięć” pożyczonych książek.

 

Za inicjatywą stoi misja promocji czytelnictwa. Twórcy, poprzez włączenie elementu relacji z naszymi znajomymi, a także ludźmi poznanymi już na platformie, pragną sprawić, aby czytanie książek stało się bardziej atrakcyjne oraz by dostępność książek, których zabrakło w bibliotece (albo zabrakło na nie pieniędzy w kieszeni ? ), nie była już  problemem.

Twórcami i założycielami platformy są: Adam Zuba, Jakub Kubisiowski i Bartłomiej Gawęda.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Bilbo