Daj się porwać światu Nadziemia

Przegląd

„Złamane skrzydła” – druga część serii o świecie Nadziemia, która zdobyła uznanie czytelników na całym świecie, jest już dostępna w Polsce. Zarówno pierwszą część – „Oczy anioła”, która stanowiła nader udany debiut literacki Shannon Dittemore, jak i drugą wydała Edycja Świętego Pawła. Z niecierpliwością czekamy na ostatnią – trzecią część, zamykającą niezwykłe losy Brielle.

W „Złamanych skrzydłach” ponownie wkraczamy w świat dobrze znanych bohaterów: Brielle, jej chłopaka Jake’a, jego opiekuna Kanaana, panny Macy, których życie toczy się w małym miasteczku Stratus. Gdy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze do osiągniecia równowagi, życie Brielle w wyniku nadprzyrodzonych wydarzeń zaczyna się rozpadać. Jake coś przed nią ukrywa, a nadopiekuńczy ojciec ponownie sięga po alkohol. Spotyka się też z dużo młodszą kobietą, która przyprawia Brielle o gęsią skórkę. Do tego niepokojące koszmary nawiedzają ją we śnie, a nagłe, niekontrolowane przebłyski Nadziemia wyprowadzają ją z równowagi.
Dziewczyna, o czym jeszcze nie wie, z powodu swoich oczu, które widzą przez zasłonę Przyziemia, została wzięta na celownik przez samego Księcia Ciemności. W tym czasie nad Stratus, rodzinne miasteczko bohaterki, nadchodzą siły zła. W tej sytuacji nie ma wyboru i musi stanąć do walki. Ale czy potrafi walczyć ze złamanymi skrzydłami? Jak potoczą się jej losy? Czy siły zła zwyciężą i zaleją jej miasto? Odpowiedź oczywiście w książce.
„Złamane skrzydła”, tak jak pierwsza część, zawierają to, co powinno znaleźć się w dobrej powieści dla szczególnie wymagającego, młodego odbiorcy: wciągającą fabułę, intrygujące, dobrze zarysowane postaci, z którymi nie sposób się nie utożsamić, a nawet więcej – polubić i zaprzyjaźnić. Pokazując przenikanie świata duchowego z rzeczywistym, gdzie nieustannie toczy się walka dobra ze złem, jest niezwykle klimatyczna i emocjonalna. Trudno się od niej oderwać, a czytelnik żyje życiem bohaterów od pierwszej do ostatniej strony.

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ:  TUTAJ

 

Kategorie: Fantastyka