Śniadania tłumaczy – warsztaty przekładu

Śniadania tłumaczy – warsztaty przekładu

Przegląd

Koło Przekładoznawców wKoło Tłumaczeń, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Centrum Badań Przekładoznawczych UJ  zapraszają wszystkich młodych adeptów sztuki przekładu literackiego zainteresowanych szlifowaniem praktycznych umiejętności na wyjątkowe spotkania: Śniadania tłumaczy.

Na śniadanie styczniowe 12.01.2019, podczas którego warsztaty z przekładu z języka hiszpańskiego poprowadzi Marzena Chrobak, lista jest już zamknięta z powodu braku miejsc.

Śniadania tłumaczy składać się będą z dwóch części. Pierwsza będzie miała nieco luźniejszy charakter – podczas wspólnego śniadania będziemy dzielić się nowościami ze świata przekładu i informacjami o ciekawych wydarzeniach.

Drugą część spotkania stanowić będą warsztaty z udziałem Gościa, adresowane do osób zainteresowanych pracą nad przekładem konkretnego tekstu i zmierzeniem się z problemami tłumaczeniowym, nad którymi chciałby zastanowić się wspólnie z młodymi tłumaczami.

Śniadania tłumaczy będą odbywać się w sobotnie przedpołudnia (9:30-12:30) w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie (pl. Wszystkich Świętych 2).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!

Zapisy TUTAJ

 

 

wKoło Tłumaczeń

Kategorie: Szkolenia