Skrzaty chwaty ratują świat

Bajki z morałem uwielbiają zarówno dzieci, jak ich rodzice. Niezwykle ważne dla rozwoju dziecka bawią, uczą, rozwijają, pomagają rozróżnić dobro i zło… Stworzona z myślą o najmłodszych książka „Skrzaty chwaty” ks. Bogusława Zemana SSP, wydana przez Edycję Świętego Pawła, ma wszystko, co dobra bajka zwierać powinna, a przede wszystkim płynie z niej jasny przekaz: siła dobra jest wielka i im więcej go na świecie, tym mniej pozostaje miejsca na zło. To obowiązkowa pozycja w biblioteczce dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.


Skrzaty chwaty pędzą bajkowe, choć pracowicie życie w Tysiącletnim Lesie. Budzą drzewa po zimowym śnie, ubierają pajęczyny w perły porannej rosy, uczą ptaki śpiewać, leczą leśne zwierzęta. Niespodziewanie na horyzoncie pojawia się armia czarnych złowron, którym przewodzi podstępny Mrokun, odwieczny nieprzyjaciel Tysiącletniego Lasu. Tak bardzo nienawidzi czystości, porządku, dobra i piękna, że zamierza go zniszczyć. Skrzaty postanawiają temu zapobiec. Po naradzie wysyłają Śnieguliczkę, Sasankę, Maślaka i Chrobotka na zwiady, a same w tym czasie przygotowują się do walki. W dzień bitwy z Mrokunem skrzaty odkrywają, jak wielka jest siła dobra i że dobrem można zwyciężyć każde zło.

Bajka uczy, że w życiu trzeba się kierować życzliwością, mówić dobre słowa, takie jak: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, „kocham”, „lubię”… Morał bajki jest jasny i optymistyczny: im więcej dobra jest na świecie, tym mniej miejsca pozostaje na zło.
Walorem książeczki jest zachwycająca, ciesząca oko szata graficzna. Bajkowo kolorowe, rozwijające wyobraźnię ilustracje stworzył do niej Artur Rajch. Ponadto do każdej w gratisie jest dołączona płyta z piosenkami i karaoke dla dzieci!
Bajka jest dostępna również w formie audiobooka.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl