Penny Pepper – historia dziewczynki, która podbiła Europę!

Przegląd

5 milionów sprzedanych egzemplarzy, dziesięć tłumaczeń i oryginalne ilustracje to cechy znanej już w całej Europie serii dla ciekawych świata dziewczynek. Tytułowa bohaterka siedmiu książek, Penny Pepper jest dowcipną, uroczą, ale też niekiedy bezczelną dziesięciolatką, która jak każda dziewczynka w tym wieku ma milion marzeń i tysiące zaskakujących pomysłów. Jednym z nich jest pragnienie zostania detektywem!

Pierwszy tom przygód Penny Paper, który w Polsce ukaże się w lutym 2019 r., nominowany był do nagrody Hans-Jörg-Martin w kategorii: Najlepsza książka kryminalna dla dzieci. – Fantastyczna książka z cudownie wyrazistymi bohaterami i ekscytującą przygodą uzupełnioną ilustracjami pierwszej klasy, które odzwierciedlają humor tekstowy i dodają mu świeżości. – tak o serii Penny Papper mówiło jury.

Historia Penny Paper dedykowana jest dziewczynkom od ósmego roku życia. W 2019 roku w Polsce pojawią trzy pierwsze tomy przygód dziesięciolatki-detektywa. Pierwszy z nich poświecony będzie poszukiwaniu psa. – Penny i jej przyjaciele są fikcyjni, ale jest w niej trochę mnie. Jako dziewczynka zawsze chciałam mieć psa, ale nigdy go nie dostałam, ponieważ nasze mieszkanie było za małe. Natomiast w detektywistyczny gang bardzo często bawiłam się z moim szkolnymi przyjaciółmi. – przyznaje autorka serii Ulrike Rylance.

Patronat medialny nad I tomem przygód Penny Paper sprawuje Magazyn KUMPEL oraz Portal Czas Dzieci.pl