„Biblia” zdrowego odżywiania

Przegląd

„Dylematy mamy i taty” to wyjątkowy poradnik, adresowany do rodziców małych dzieci, którym leży na sercu ich prawidłowe żywienie. Ale tak naprawdę inspirację może tu znaleźć każdy zwolennik zdrowej kuchni. Ma edukować, czyli dawać wiedzę, co jest dobre, a co nie dla dziecka w jego diecie. A także pokazywać, co jest mu niezbędne na poszczególnych etapach rozwoju.

Cztery autorki – z zawodu dietetyczki, a prywatnie pełnoetatowe mamy – dzielą się swą wszechstronną wiedzą. Tą teoretyczną, która posiadły podczas studiów i licznych szkoleń, i tą praktyczną, testowaną na swoich najbliższych. A więc najbardziej wartościową, bo sprawdzoną i zarazem zweryfikowaną . Nieraz wielokrotnie, jak podkreślają, przez humorki własnych pociech.
Jak układać posiłek dziecka? Kiedy i w jaki sposób poszerzać dietę dziecka? Co zrobić, żeby dziecko pokochało warzywa i picie wody? Jak sobie radzić w sytuacji kryzysowej? Jak wspierać odporność? Jak postępować z niejadkiem i z dzieckiem z nadwagą? To tylko niektóre z pytań, zaprzątających głowy rodziców, na które w czytelny sposób odpowiada prezentowana książka. Jej atutem jest przejrzystość, zachwyca barwna szata graficzna, w tym smakowite fotografie ilustrujące przedstawione w książce przepisy (łatwe do przygotowania!), życie ułatwiają przykłady tygodniowych jadłospisów, dostosowanych do wieku dziecka, przemawia poręczny format. Ale to oczywiście nie wszystko. Znaleźć tu możemy przystępnie podane – nawet dla laików – ABC zdrowej diety, nie brakuje kulinarnych trików, które z pewnością ucieszą zarówno rodziców niejadków, jak i małych łakomczuchów. Pozycja udowadnia, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne, wręcz przeciwnie – może, a nawet więcej jest atrakcyjne. Bo zdrowe jedzenie to szczęśliwe dzieci. Prawdą tą kierują się autorki i do niej szczerze zachęcają.
Pozycja ma szansę stać się swoistą „biblią” zdrowego odżywiania w niejednym polskim domu. Wydana została przez Edycję Świętego Pawła.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl

Kategorie: Hobby i Poradniki