Dla życiowych malkontentów i wiecznych optymistów

Przegląd

„Trzeba dostrzegać i cenić swój stan posiadania i… nie użalać się nad sobą” – to motto, które przyświeca Krzysztofowi Wostalowi, bohaterowi, a zarazem głównemu rozmówcy książki pt. „Życie w zachwycie”. Pozycja, wydana nakładem Edycji Świętego Pawła, to doskonała lektura dla życiowych malkontentów i wiecznych optymistów.


Krzysztof jako osoba głuchoniewidoma cierpi równocześnie na poważne uszkodzenie słuchu i wzroku. Mimo braku podstawowych zmysłów, uniemożliwiających, wydawałoby się, normalne funkcjonowanie, czerpie z życia pełnymi garściami. Kończy studia, a jego pasją są podróże, poznawanie nowych smaków i zapachów. Lubi dobrą muzykę, palenie sziszy, nie gardzi kuflem piwa wypitym w gronie znajomych, a nawet… próbuje jazdy na rowerze. Spełnia się zawodowo – ogromną frajdę daje mu tworzenie stron internetowych oraz prowadzenie specjalistycznych szkoleń dla osób z niepełnosprawnościami i o niepełnosprawnych na zlecenie różnych firm. Prywatnie jest kochającym ojcem trojga dzieci. Człowiekiem pogodzonym ze swoją niepełnosprawnością, co nie znaczy, że nie ma rzeczy, które by go nie denerwowały, szczególnie jeśli napotyka na przeszkody związane z własnymi ograniczeniami. Żyje aktywnie i nie nudzi się z samym sobą. Ustawicznie podejmuje wyzwania i stawia im czoła. Nie widząc i nie słysząc – paradoksalnie widzi i słyszy więcej, wyciskając z życia przysłowiową esencję. Krzysztof to wzór pozytywnego nastawienia i podejścia do życia. Mimo wszystko.

Przeczytaj historię niezwykłego człowieka i zainspiruj się! A warto, bo nigdy nie jest za późno, by przewartościować życie, a w efekcie dostrzec jego urok, wartość i niepowtarzalność. Słowem, zmienić swoje nastawienie. Zaczynając oczywiście od siebie.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl/

 

Kategorie: Hobby i Poradniki