Pan Belfer liderem projektu „@ktywni”

Pan Belfer liderem projektu „@ktywni”

Przegląd

Do programu @ktywni dołączył Dawid Łasiński – jak o sobie mówi: „pozytywnie zakręcony nauczyciel z 12-letnim stażem”, twórca popularnej postaci „Pan Belfer – nauczyciel z Internetów”, poprzez którą przy użyciu mediów społecznościowych zaraża uczniów pasją do nauki. Pasjonat i nauczyciel będzie udzielał porad na temat wykorzystywania nowoczesnych pomocy w prowadzeniu zajęć z uczniami.

@ktywni to program dla nauczycieli wykorzystujących lub planujących wykorzystywać nowe technologie w edukacji, na zajęciach – w szkole i w przedszkolu, poszukujących inspiracji, porad, warsztatów i innych nauczycieli odkrywających nowe technologie.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł wspierać rozwój nauczycieli należących do grupy @ktywni. Zależy mi szczególnie na stworzeniu przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń. Myślę, że każdy z nas potrzebuje inspiracji do tworzenia takich lekcji, w jakich sam chciałby uczestniczyć, jako uczeń – mówi Dawid Łasiński.

Społeczność @ktywni

– Z radością powitaliśmy Dawida wśród @ktywnych. Grono społeczności stale się powiększa, bardzo nas to cieszy – mówi Magdalena Nowak z Grupy MAC, wdrażająca nowe technologie w edukacji. – W pół roku od ogłoszenia programu należy do niego już blisko 2 tysiące nauczycieli z całego kraju. Zapraszamy wszystkich nauczycieli do programu @ktywni, którzy są otwarci lub chcą otworzyć się na nowe technologie w edukacji.

Społeczność skupia nauczycieli z różnych etapów edukacji. Swoim doświadczeniem i poradami dzielą się z nauczycielami liderzy programu @ktywni, m.in.:

dr Agnieszka Iwanicka – wykładowca akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na specjalności Edukacja Medialna, naukowo zajmująca się wykorzystywaniem mediów w edukacji,

Roman Lorens – ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, który koordynuje doskonalenie zawodowe nauczycieli i kadry kierowniczej. Jest autorem licznych publikacji z zakresu zarządzania oświatą.

Członkostwo w programie @ktywni to dostęp do wiedzy i technologii. Porad, podpowiedzi i sposobów na ciekawą, inspirującą edukację udziela ambasador projektu Ola Dykta – uznana wykładowczyni, autorka niezwykle popularnych webinariów dotyczących edukacji, entuzjastka języków obcych, autorka podręczników.

Bezpłatne zasoby i urządzenia do testów dla aktywnych nauczycieli

W programie @ktywni nauczyciele mogą dzielić się swoimi materiałami i wymieniać opiniami, korzystać z nowości i brać udział w dedykowanych spotkaniach. Co ważne, Grupa MAC, organizator programu, udostępnia bezpłatnie do testów nauczycielom urządzenia z zakresu TIK, zanim trafią one do powszechnego użytku. Dzięki temu @ktywni są na czasie z nowinkami technologicznymi w edukacji. Dodatkowo uczestnicy programu otrzymują specjalne certyfikaty dotyczące nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Twórcą programu jest czołowy polski wydawca edukacyjny Grupa MAC – www.mac.pl – który w ramach kompleksowych rozwiązań dla edukacji dostarcza do placówek nie tylko podręczniki i wyposażenie, ale także zaawansowane nowe technologie – roboty do programowania, tablice i monitory interaktywne, drukarki 3D czy atrakcyjne oprogramowanie pełne interaktywnych gotowych zajęć.

Zobacz video zapis debaty o nowych technologiach z udziałem ambasador i liderów programu @ktywni

 

 

Udział nauczycieli w programie jest bezpłatny. Zapraszamy nauczycieli do programu @ktywni www.mac.pl/aktywni

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: MAC Edukacja