Relacje interpersonalne – nowe, poszerzone i uzupełnione wydanie

Przegląd

Już dziś w księgarniach można znaleźć nowe, rozszerzone i uzupełnione o wyniki najnowszych badań wydanie znanego podręcznika Relacje interpersonalne. Proces porozumiewania się. To w opinii zarówno wykładowców, jak i studentów, jeden z najlepszych podręczników dotyczących porozumiewania się międzyludzkiego i procesów interpersonalnych, ceniony przede wszystkim za przystępność oraz ważne zmiany wprowadzane w każdym wydaniu. Najnowsze wydanie zawiera nowy materiał na temat m. in. porozumiewania się w kontekście międzykulturowym, płci biologicznej i społecznej a także w mediach i serwisach społecznościowych. Książka zawiera również nowe rubryki, wiele poruszanych wcześniej tematów zostało rozbudowanych.

    

Nowe wydanie znanego od lat także w Polsce podręcznika! Rozszerzone i uzupełnione o wyniki najnowszych badań, oparte na 13. edycji amerykańskiej

Znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom, wykładowcom, jak i badaczom. Dzieło to rozwija się z każdym nowym wydaniem, idealnie łącząc teorię, doniesienia z badań i ćwiczenia pozwalające sprawdzać wiedzę oraz rozwijać własne umiejętności w zakresie relacji interpersonalnych.

Niniejsze wydanie zawiera mnóstwo przebudowanego lub całkowicie nowego materiału. Dotyczy to m.in. mediów społecznych i serwisów społecznościowych, porozumiewania się w kontekście międzykulturowym i w bliskich relacjach – w rodzinie, w związkach uczuciowych i przyjacielskich – oraz w kontekście płci biologicznej i społecznej. W tym wydaniu rozbudowano także materiał poświęcony m.in. nieporozumieniom w komunikacji, wpływowi płci na sposób posługiwania się językiem, stylom słuchania, emocjom wspierającym porozumiewanie się. Materiał świetnie uzupełniają nowe rubryki: „Z badań”, „Ciemna strona komunikacji” , „W pracy” oraz rubryki umożliwiające użytkownikom podręcznika sprawdzenie wiedzy i umiejętności w tym zakresie: „Jak się porozumiewasz” i „Sprawdź swoją wiedzę”.

Autorami Relacji interpersonalnych są trzej profesorowie psychologii specjalizujący się w zagadnieniach porozumiewania się międzyludzkiego i procesów interpersonalnych:

Ronald B. Adler z Santa Barbara City College,
Lawrence B. Rosenfeld z University of North Carolina w Chapell Hill,
Russell F. Proctor II z Northern Kentucky University, nie tylko cenieni badacze, ale i wspaniali wykładowcy uniwersyteccy.

 

Tagi: Rebis