„Międzynarodowe stosunki gospodarcze w XXI” – podręcznik dla studentów i wszystkich osób zainteresowanych globalnymi problemami!

Przegląd

Przekształcenia globalnych sił gospodarczych i wciąż rosnąca konkurencja podmiotów na świecie o czynniki produkcji oraz rynki zbytu, stwarzają wyzwania w kształtowaniu się nowych międzynarodowych stosunków gospodarczych (MSG). Zmiany dotychczasowych MSG w kierunku zrównoważonego i trwałego rozwoju (ZiTR) gospodarki światowej są jednak wciąż za małe w stosunku do oczekiwań społeczeństw. Nowatorska koncepcja przedstawianego podręcznika wynika nie tylko z idei rozwoju tych stosunków w kierunku bardziej zrównoważonych, jako warunku ZiTR, ale również z innowacyjnej struktury jego treści.

 

Książkę adresujemy przede wszystkim do studentów wszystkich kierunków oraz praktyków, których interesują problemy globalne. Młody Czytelniku, studencie, przedsiębiorco, polityku, zapraszamy do lektury tej książki i dyskusji nad rozwiązywaniem nowych problemów MSG w nurcie alternatywnej teorii ekonomii zrównoważonego rozwoju. Przesłanie Autorów do odbiorcy pracy brzmi: przeczytaj, przemyśl i podejmij próbę odpowiedzi na wynikające z jej treści pytania. W refleksji nad głównymi tezami książki, sformułuj nowe zagadnienia dotyczące Twoich możliwości uczestnictwa w ograniczaniu istniejących i możliwych do wystąpienia nowych zagrożeń dotyczących budowy zrównoważonych MSG. Autorzy w każdym rozdziale podręcznika stawiają ważne pytania, toteż z pewnością zaciekawi Czytelnika ich stanowisko w zakresie proponowanych mechanizmów rozwiązań.

 

Ponadto interesująca w tym opracowaniu monograficznym jest prezentacja w zakresie:

– dotychczasowego stanu wiedzy odnośnie do głównych aspektów MSG,

– pozycji UE i Polski w przepływach handlowych towarów, usług, pracy i kapitału,

– perspektywy kształtowania MSG stymulujących zrównoważony społeczno-gospodarczo-ekologiczny rozwój,

– kierunku poprawy istniejących i tworzenia innych rozwiązań instytucjonalnych,

– nowych informacji, które mogą być przydatne Czytelnikowi w formułowaniu strategii zrównoważonego rozwoju podmiotów gospodarczych na różnych poziomach funkcjonowania.

 

„Międzynarodowe stosunki gospodarcze w XXI – poszukiwanie równowagi”

Autor: Eulalia Skawińska, Piotr Kułyk, Anna Niewiadomska

Rok wydania: 2018

Oprawa: Miękka

Format: 165×235

Stron: 264

ISBN: 978-83-8102-043-5

Cena: 58,00zł

Wydawnictwo CeDeWu

www.cedewu.pl

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CeDeWupl/

 

Zapraszamy do księgarni stacjonarnej Wydawnictwa CeDeWu znajdującej się przy ulicy Żurawiej 47 w Warszawie!

Tagi: CeDeWu