Oficyna Wydawnicza IMPULS na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Oficyna Wydawnicza IMPULS na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Przegląd

Drodzy Czytelnicy od 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie dzieli nas już tylko kilka dni. Chcielibyśmy wszystkim naszym Czytelnikom podziękować za to, że przez wiele lat naszej obecności na krakowskich targach książki tak licznie odwiedzaliście nasze stoiska (ekspozycje), za Waszą sympatię do naszych autorów, tytułów i do nas samych!

Niespodzianka! 26 października tj. piątek o godzinie 12-13 będziecie mieli możliwość spotkania zacnego autora prof. Lecha Witkowskiego, autora wielu znakomitych naukowych publikacji. Będzie to wyjątkowa okazja spotkać autora i zdobyć autograf. 

W ofercie Oficyny Impuls dostępnych w wersji papierowej i ebook mamy już 7 wyjątkowych publikacji prof. Lecha Witkowskiego a kolejne niebawem…

Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej, Edukacja i sfera publiczna, Historie autorytetu wobec kultury i edukacji, Przełom dwoistości w pedagogice polskiej, Niewidzialne środowisko i VERSUS, Humanistyka stosowana a niebawem nowość…

Z wielką i niekłamaną przyjemnością przedstawiamy dziś sylwetkę  profesora zwyczajnego dr hab. Lecha Witkowskiego, badacza, który jako pierwszy podjął trud odczytania dzieła przedwojennych pedagogów i zrobił to w sposób mistrzowski (Przełom dwoistości w pedagogice polskiej), ustanawiając cezurę w polskiej myśli pedagogicznej. Tak jak niezwykłe są książki profesora, tak niezwykłe jest jego życie. Urodzony w Olsztynie, profesor Witkowski ukończył I LO im. M. Kopernika w Toruniu, tam też, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, podjął studia na wydziale… matematycznym. Ukończywszy studia w 1974 r., już w r. 1980 obronił dysertację Teoria poznania we współczesnym racjonalizmie (na przykładzie koncepcji Ferdynanda Gonsetha), tym razem na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na habilitację nie trzeba było długo czekać – w r. 1990, na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, złożył i obronił rozprawę zatytułowaną Tożsamość i zmiana. Wstęp do epistemologicznej analizy kontekstów edukacyjnych, po czym w r. 1998 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Przez szereg lat prowadził wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także, gościnnie, w Kanadzie, USA, Włoszech i Szwajcarii. Obecnie związany jest z Akademią Pomorską w Słupsku oraz z Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą. Profesor Witkowski jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, a także prezydentem International Society for Universal Dialogue w Bostonie, wreszcie – laureatem licznych nagród i odznaczeń, m.in. Nagrody Ministerstwa Edukacji Narodowej (1993), Nagrody Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki oraz Nagrody im. W. Spasowskiego PAN (2009); jest także zdobywcą tytułu Mistrza Pedagogii (2013), jednym z dziesięciu kandydatów do Nagrody Długosza (2010), a także zwycięzcą plebiscytu internautów na najlepszą książkę pedagogiczną 2010 r.

Filozof, epistemolog, pedagog, historyk idei i kulturoznawca, badacz teorii dwoistości i teorii tożsamości, jeden z najgłębszych i najpracowitszych umysłów współczesnych.

Publikacje Lecha Witkowskiego wydane w Oficynie Wydawniczej „Impuls”

 

  1. Edukacja i sfera publiczna. Idee i doświadczenia pedagogiki radykalnej  (razem z Henrym A. Giroux),
  2. Historie autorytetu wobec kultury i edukacji,
  3. Przełom dwoistości w pedagogice polskiej. Historia, teoria i krytyka,
  4. Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej
    (przechadzki krytyczne w poszukiwaniu dyskursu dla teorii),
  5. Niewidzialne środowisko. Pedagogika kompletna Heleny Radlińskiej jako krytyczna ekologia umysłu, idei i wychowania.
  6. VERSUS – O dwoistości strukturalnej faz rozwoju w ekologii cyklu życia psychodynamicznego modelu Erika H. Eriksona
  7. Humanistyka stosowana. Wirtuozeria, pasje, inicjacje

Witkowski Lech


 Książki autora w Oficynie Wydawniczej „Impuls”:

Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej

Lech Witkowski

Historie autorytetu wobec kultury i edukacji

Lech Witkowski

Edukacja i sfera publiczna

Lech Witkowski

 

Przełom dwoistości w pedagogice polskiej… 

Lech Witkowski

Przełom dwoistości w pedagogice polskiej… – PAKIET

Lech Witkowski

Niewidzialne środowisko

Lech Witkowski

 

VERSUS 

Lech Witkowski

 

Humanistyka stosowana
Lech Witkowski
Zapowiedź
Lech Witkowski

 

 

Do zobaczenia i miłego spotkania 25 października o godz. 12 na stoisku C53

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls