Nagrody Teofrasta przyznane

Przegląd

Nagrodę Teofrasta za najlepszą psychologiczną książkę naukową otrzymał dr Łukasz Baka za Zachowania kontrproduktywne w pracy. Dlaczego pracownicy szkodzą organizacji? (Wydawnictwo Naukowe Scholar).

W tym roku Konsylium Doktorów przyznało dwie równorzędne Nagrody w kategorii najlepsza książka popularnonaukowa. Za książkę Posłuszni do bólu. O uległości wobec autorytetu w 50 lat po eksperymencie Milgrama (Wydawnictwo Smak Słowa) wyróżnieni zostali prof. Dariusz Doliński i dr hab. Tomasz Grzyb.

Druga nagrodzona książka to Filmowy leksykon psychologii (Wydawnictwo Słowa i Myśli) autorstwa Jolanty Pisarek i dr. Pawła Fortuny.

Po raz czwarty wręczono także Teofrasty Superstar – nagrody specjalne, którymi honorowane są szczególne dokonania w dziedzinie psychologii. Otrzymali je: prof. Robert Cialdini „za poznanie mechanizmów wpływu społecznego i kreowanie pozytywnych zmian w świecie” oraz prof. Jerzy Marian Brzeziński „za utrzymywanie wysokich standardów metodologicznych i etycznych w dziedzinie psychologii jako nauki”.

 

 

 

źródło: Charaktery

Kategorie: Nagrody