Nagroda im. Beaty Pawlak 2018 dla Ewy Wanat

Nagroda im. Beaty Pawlak 2018 dla Ewy Wanat

Przegląd

Laureatką tegorocznej, 16. Nagrody imienia Beaty Pawlak została Ewa Wanat, autorka reportażu „Deutsche nasz. Reportaże berlińskie”, Świat Książki, Warszawa 2018

Książka mówi o tym, jak to się stało, że Niemcy, którzy doprowadzili do wybuchu II wojny światowej, są teraz jednym z najbardziej otwartych społeczeństw Europy. Autorka pisze o przenikaniu się kultur i stylów życia, o uczeniu się otwartości, o świecie różnorodności etnicznej i religijnej skłaniającym do oswajania obcości, ale też o konfliktach i zagrożeniach, z jakimi mierzą się Niemcy na skutek obecności licznych przybyszów z innych krajów.

Ewa Wanat (ur. 1962), dziennikarka radiowa i telewizyjna, w latach 2003-2012 szefowa radia TOK FM, w latach 2013-2015 redaktorka naczelna i dyrektorka programowa Polskiego Radia RDC. Współpracowała z Polskim Radiem i TVP. Od maja 2016 roku mieszka w Berlinie. Autorka zbioru wywiadów z dziennikarzami z dwóch stron polskiej sceny politycznej Biało-czarna. Pisze felietony w tygodniku „Wprost“, współpracuje z „Gazetą Wyborczą“, „Polityką“ i „Tygodnikiem Powszechnym“.

 

 

za NagrodaImieniaBeatyPawlak/

Kategorie: Nagrody