Karton CKB Nude firmy Stora Enso: ekologia i odnawialność

Karton CKB Nude firmy Stora Enso: ekologia i odnawialność

Przegląd

Karton CKB Nude znajdujący się w ofercie firmy Stora Enso to odpowiedź na potrzeby klientów, oczekujących odnawialnego, proekologicznego materiału opakowaniowego o naturalnym wyglądzie i dotyku, który można poddać recyklingowi. Jak wynika z informacji przekazywanych przez jego użytkowników, jest on coraz częściej wykorzystywany do opakowań wytwarzanych zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

Stora Enso przekonuje, że wraz ze zmieniającymi się trendami, zmienia się też postrzeganie przez konsumentów produktów klasy premium. Wpływa na to m.in. coraz większa świadomość znaczenia działań proekologicznych, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej osób zwraca bowiem uwagę na fakt, że ich styl życia i model konsumpcji wpływają na otaczający świat. Dotyczy to również sfery opakowań. Tu – jak podaje Stora Enso – coraz większe uznanie i wyższą wartość w oczach klientów zyskują opakowania proekologiczne, odnawialne, które można poddać recyklingowi. Zdaniem firmy konsumenci mają na względzie wpływ na środowisko naturalne również podczas zakupów sklepowych. W konsekwencji – coraz częściej wybierają żywność organiczną, oczekując, że będzie ona zapakowana w proekologiczne materiały.
Jak zapewnia Stora Enso, kolorowe, jaskrawe opakowania są coraz częściej uważane za tanie i przestarzałe. Konsumenci oczekują bowiem produktów i opakowań o wyglądzie naturalnym i organicznym. Zdaniem skandynawskiego producenta, obecnie obowiązującym trendem staje się subtelna kolorystyka, matowe wykończenie i minimalistyczny design.

Jeden z brytyjskich klientów firmy, wskazując na obecne tendencje rynkowe, mówi: „Brązowy papier zawsze wygląda dobrze. Przypomina rustykalny i surowy styl, sugerując, że skrywa produkt „bez dodatków”, a przy tym bezpieczny”.
Odpowiedzią Stora Enso na tego typu oczekiwania rynku jest właśnie CKB Nude – niepowlekany, niebielony karton w 100% wykonany z włókiem pierwotnych. Odzwierciedla on – jak podaje producent – obecne w przyrodzie odcienie brązu, tworząc ponadczasowy wygląd, zbieżny z aktualnymi trendami rynkowymi, a jednocześnie jest proekologiczny.
Karton ten może znaleźć zastosowanie przy produkcji szerokiego spektrum opakowań: na żywność i napoje, produkty kosmetyczne bądź wyroby luksusowe. Jak zapewnia Stora Enso, cechują go: wysoka wytrzymałość, niska gramatura (oferowany jest w trzech wariantach: 205, 230 i 255 g/m2) oraz właściwe parametry techniczne w procesie zadrukowywania i dalszego przetwarzania.
CKB Nude stanowi również odpowiednie zabezpieczenie dla znajdującej się w środku żywności, m.in. dzięki wyeliminowaniu wszelkiego rodzaju powłok chemicznych z procesu wytwarzania kartonu.

 

(PAI)

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Stora Enso