Jak zrobić zielnik?

Przegląd

Wydawnictwo Poznańskie promuje książkę Łukasza Skopa filmem z udziałem Czubówny, Kłodawskiej, Pisuli i Wójcika

 

Rozkroić kapustę, rozgnieść pomidora, wycisnąć cytrynę? Brzmi jak przepis na niedzielny obiad, ale kiedy dodamy do tego odciśnięte płatki kwiatów, suszone zioła i gałązki drzew, okaże się, że piszemy swoją własną, zieloną opowieść. A wszystko w książce „Zrób ten zielnik” Łukasza Skopa.

Swoją rękę do roślin testowało pięć osób ze świata filmu, telewizji i internetu. Z kartami zielnikowymi zmagali się Krystyna Czubówna (dziennikarka, prezenterka, lektorka filmów przyrodniczych), Maja Kłodawska (jedna z najpopularniejszych vlogerek książkowych), Aleksandra Pisula (aktorka, wystąpiła w filmach „Atak paniki” i „Wojenne dziewczyny”) i Łukasz Wójcik (aktor znany z serialu „Na Wspólnej” czy filmu „Moje córki Krowy”), a także sam autor, Łukasz Skop, twórca popularnego bloga Bez-Ogródek, ogrodnik amator i amator ogrodów, dyplomowany biotechnolog roślin. Wszyscy wystąpili w filmie promocyjnym, za którego realizację odpowiedzialny był reżyser Bartosz Staszewski.

Jak Krystyna Czubówna robi zielnik? Koniecznie zobacz wideo!

 

 

 

Zrób ten zielnik!

To nie jest ani zwykła książka, ani też zwykły zielnik. Każda strona to nowe ogrodnicze zadanie, które jednocześnie pobudza kreatywność i poszerza wiedzę o roślinach.

Rośliny tęczowe, rośliny podróżnicze, rośliny geometryczne, rośliny nerwowe, rośliny zbuntowane, rośliny szczęśliwe… To książka dla wszystkich, którzy chcą je poznać „od podszewki” i nie boją się ubrudzić sobie rąk ziemią. Dosłownie!

Książkę wydało działające od ponad 60 lat Wydawnictwo Poznańskie. Ukazała się w ramach segmentu EKO, w którym znajdują się również takie tytuły jak „Prywatne życie łąki” Johna Lewisa-Stempla, „Jak zwierzę” Charlesa Fostera czy bestseller „Człowiek, który zrozumiał naturę” Anderi Wulf.

 

 

Zobacz TUTAJ inne książki EKO

 

Kategorie: Hobby i Poradniki