Nowy słownik szkolny PONS FRANCUSKO-POLSKI, POLSKO-FRANCUSKI

Przegląd

45 000 haseł i zwrotów

80 00 pojęć łącznie ze słownikiem online

Nowy słownik szkolny francusko-polski, polsko-francuski PONS, zawierający 45 000 haseł i zwrotów, został przygotowany z myślą o uczniach rozpoczynających naukę w szkołach wszystkich typów, w tym także dla słuchaczy kursów językowych. Baza językowa została starannie dobrana pod kątem potrzeb osób na poziomach A1-B2, uwzględniając najnowsze słownictwo, które pojawiło się w języku francuskim.

By ułatwić uczącym się prawidłową wymowę, część francusko-polska słownika zawiera transkrypcję fonetyczną wyrazów hasłowych. Słownik zawiera jeszcze wiele innych udogodnień, jak choćby podawanie przykładu użycia wyrazów – zarówno w hasłach prostych, jak i złożonych, mogą zostać podane przykłady użycia wyrazów. Aby je łatwiej odnaleźć, zostały oznaczone wytłuszczonym drukiem.

Jeżeli w języku francuskim nie istnieje ścisły odpowiednik danego wyrazu, do słownika zostały wprowadzone wyjaśnienia, służące doprecyzowaniu podanego tłumaczenia.

Ważną częścią słownika są liczne porady – dotyczą zarówno aspektów gramatycznych, ale i z dziedziny słownictwa, a także kulturoznawstwa. Warto np. zapamiętać, że francuski czasownik attendre, w przeciwieństwie do swojego polskiego odpowiednika, nie wymaga użycia przyimka „na”. « J’attends les soldes pour faire mes achats. » (Czekam z zakupami na rozpoczęcie wyprzedaży.)

Nowy słownik francusko-polski, polsko francuski zawiera ponadto:

  • Wskazówki dla użytkowników
  • Wzory odmian czasowników francuskich
  • Francuskie czasowniki nieregularne
  • Liczebniki
  • Jednostki miar i wag
  • Regiony i państwa
  • Słownik francusko-polski – objaśnienia
  • Słownik polsko-francuski – objaśnienia

Dowiedz się więcej o nowych słownikach PONS:

https://wirtualnywydawca.pl/2018/08/slowniki-pons-w-nowej-odslonie-male-duze-wieksze-najwieksze/

 

W serii Słowników szkolnych PONS dostępne również języki:

angielski, niemiecki

Kategorie: Edukacja
Tagi: PONS