Merlin Group – w I półroczu 2018

Merlin Group – w I półroczu 2018

Przegląd

W pierwszym półroczu 2018 roku przychody Grupy Kapitałowej przekroczyły 19,5 mln PLN, co oznacza wzrost o 30% w stosunku do pierwszej połowy 2017.

– W obszarze logistycznym Grupa poczyniła kolejne inwestycje w ramach przygotowywań́ do obsługi rosnącej skali zamówień́ własnych sklepów internetowych, konsolidacji procesów przejmowanych spółek oraz świadczenia usług dla podmiotów zewnętrznych. 1 czerwca br. spółka zależna Merlin Business Services zawarła umowę na obsługę procesów logistycznych z dużym podmiotem z rynku książki. Na jej mocy prowadzimy składowanie oraz dystrybucję podręczników szkolnych na zlecenie Alfa – Logis sp. z o.o., spółki powstałej w wyniku restrukturyzacji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. Liczymy, że szereg rozmów, które prowadzimy z innymi potencjalnymi klientami, już wkrótce zakończy się zawarciem kolejnych kontraktów, co przełoży się na obniżenie jednostkowego kosztu obsługi zamówień dla Grupy – czytamy w liście zarządu do akcjonariuszy.

W spółce zależnej Magus S.A. w upadłości zarząd przygotował propozycje układowe, które zostały złożone i zaakceptowane przez sąd w kwietniu. Głosowanie nad przyjęciem propozycji układowych przez wierzycieli odbędzie się w drugiej połowie września.

Do kluczowych wydarzeń, które miały miejsce po zakończeniu okresu raportowego zaliczyć należy bez wątpienia zawarcie z Panem Marcinem Chudy oraz ze spółką Profit M sp. z o.o. umowę przedwstępną nabycia 100% udziałów spółki powstałej po przekształceniu Profit M sp. z o.o. sp.j. w spółkę z ograniczoną
odpowiedzialnością.
Profit M sp. z o.o. sp.j. zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl,
mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych. Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Łączne przychody Grupy oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł.

 

 

 

cały raport TUTAJ

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Merlin