Edgard poleca: wakacje z językiem niemieckim! Kryminały i powieści do nauki języka niemieckiego

Przegląd

Połączenie wciągającej lektury i kursu językowego

Wszystkim, którzy w wakacje chcieliby podnieść swoją znajomość języka niemieckiego, polecamy serię powieści i kryminałów z ćwiczeniami. Czytanie książek w oryginale to doskonały, a przy tym przyjemny sposób na poznawanie słownictwa i struktur leksykalno-gramatycznych w kontekście.

Tłumaczenia trudniejszych słówek umieszczone na marginesach ułatwią lekturę, a różnorodne ćwiczenia pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. W ofercie znajdują się książki napisane z myślą o osobach na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Seria Niemiecki z kryminałem to coś dla wielbicieli książek z dreszczykiem. Podczas śledzenia wciągającej intrygi kryminalnej czytelnicy poznają codzienny język niemiecki, w tym słownictwo potoczne. W serii ukazały się trzy tytuły, w tym jeden z samouczkiem dla osób początkujących. Do dwóch kryminałów dodano audiobooki, dzięki którym można oswajać się z poprawną wymową.

Gamebook Taxi frei to propozycja dla dla osób średnio zaawansowanych (poziom B2). Niezwykła interaktywna powieść stwarza możliwość własnego kierowania historią bohatera. Po każdym rozdziale czytelnik decyduje, którą z dwóch dróg podążył bohater, na bieżąco tworząc unikalną opowieść.

Miłośnicy klasyki literatury z przyjemnością sięgną po słynną nowelę Stefana Stefana Zweiga, 24 Stunden aus dem Leben einer Frau. Dzięki słowniczkowi umieszczonemu na marginesach i ćwiczeniom utrwalającym poznawanie austriackiej odmiany niemieckiego z początku XX wieku będzie przyjemnością!

W serii:

S. Zweig, 24 Stunden aus dem Leben einer Frau. Klasyka literatury z ćwiczeniami (B2-C1)

Niemiecki gamebook z ćwiczeniami Taxi frei? (B2)

Niemiecki kryminał z ćwiczeniami Flirts (A2-B1)

Niemiecki kryminał z ćwiczeniami Wo ist Sina? (A2-B1)

Niemiecki kryminał z samouczkiem Sein letzter Fall (A1-A2)


Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2018
Więcej informacji: K
ryminały

 

Więcej informacji: Powieści

 

Kategorie: Edukacja
Tagi: Edgard