Streaming XII Kongresu Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Krakowicach

Streaming XII Kongresu Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Krakowicach

Przegląd

Już jutro (12.06) rusza XII Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Krakowicach! Ze względu na zamknięty charakter kongresu publiczność zaproszona jest do oglądania steamingu oraz do bieżącego komentowania w social media: facebooktwitterinstragram z hasztagiem #krakowice2018

Więcej informacji o kongresie: www.krakowice.com

Pamiętajcie, Streaming dostępny w wydarzeniu na FB!

*****

Od 12 do 15 czerwca 2018 roku w Krakowie i Katowicach (Krakowice) obradować będą przedstawiciele miast kreatywnych UNESCO. Ponad 350 delegatów ze 160 miast rozsianych po całym świecie, obrady, sesje, plany i istotne decyzje – to wszystko czeka Polskę w czerwcu 2018 roku!

Coroczne, obowiązkowe dla członków Sieci Miast Kreatywnych UNESCO Kongresy gościły dotychczas m.in. w chińskim Chengdu, japońskiej Kanazawie czy szwedzkim Östersund. To, co wyróżnia tegoroczny Kongres, to wspólne działania Kraków Miasto Literatury UNESCO i Katowice Miasto Muzyki UNESCO na rzecz organizacji tego prestiżowego wydarzenia.

Głównym tematem kongresu jest „Creative Crossroads”, czyli tworzenie połączeń między sektorami kreatywnymi obu miast, ważne dla zniwelowania rozproszenia w środowiskach kultury.

Podczas pobytu w Polsce, delegaci Sieci będą uczestniczyć w formalnych obradach dotyczących, między innymi strategii rozwoju Sieci, spotkaniach podgrup (film, muzyka, literatura, media arts, dizajn, gastronomia, rzemiosło i sztuka ludowa). Nie zabraknie również spotkań Komitetów Sterujących. To szczególnie istotne, gdyż Komitetowi Sterującemu Miast Literatury od 2014 roku przewodniczy Kraków. Poszczególne miasta zaprezentują także zrealizowane projekty i podzielą się dobrymi praktykami.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: krakowice