Festiwal OPOWIADANIA 5-7 października 2018

Festiwal OPOWIADANIA 5-7 października 2018

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Festiwal OPOWIADANIA to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych.

Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji. Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania. MFO prowadzi działalność wydawniczą, której efektem są m.in. antologie tematyczne. – czytamy na stronie organizatora.

W ramach czternastej edycji festiwalu OPOWIADANIA ogłoszono konkursy na najlepsze opowiadanie oraz translatorski. Łączna pula nagród to prawie pięć tysięcy złotych! Jurorem konkursu na opowiadanie w roku 2018 będzie Daniel Odija, jurorami tłumaczeniowego są Michał Kłobukowski (język angielski), Ewa Mikulska-Frindo (język niemiecki) i Maria Zawadzka-Strączek (język francuski).

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursach mija 1 sierpnia 2018.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZE OPOWIADANIE

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Wydarzenia