Trzy książki w jednej, czyli poradnik pisania prac dyplomowych od CeDeWu!

Przegląd

Trzy książki w jednej dla zaoszczędzenia czasu i skażenia środowiska to poradnik wydawnictwa CeDeWu dla osób piszących prace dyplomowe. W praktyce konstrukcja naukowych prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktorskich niewiele się od siebie różni, bowiem różnica tkwi zazwyczaj jedynie w treści. „Praca dyplomowa i doktorska” jest świetną pozycją, która pomoże przejść przez wszystkie 3 etapy z łatwością.

Poradnik ma pomóc osobom, które w większym lub mniejszym stopniu są zaniepokojone (a może i wystraszone?) czekającym je zadaniem, a przy okazji także i nauczycielom akademickim, którzy – wyręczeni przez tę książkę – będą mieli więcej czasu na pracę naukową. Autorzy opisali – w przystępny sposób i zarazem w zabawnej formie – następujące zagadnienia:

  • jak zdobyć promotora i jak zachowywać się w stosunku do niego,
  • jak rozstrzygnąć dziesiątki kwestii związanych z pisaniem i redagowaniem pracy,
  • jakie błędy językowe studenci popełniają najczęściej,
  • jak zorganizować zbieranie i przetwarzanie materiałów,
  • jak przygotować się do obrony pracy i jak zachować się w trakcie obrony,
  • jak opublikować obronioną pracę?

 

Książka napisana jest z polotem, który jak można sądzić, może odbić się pozytywnie w pisaniu prac przez studentów, którzy się z nią zapoznają. Świetny, komunikatywny język, a zarazem precyzyjny, co jest cechą wyróżniającą recenzowaną pracę, na tle innych tego rodzaju poradników, jakie ukazały się w Polsce…

Władysław Misiak, profesor UW

 

Książka została napisana jakby na zamówienie kręgu studentów finalizujących swoje studia. Autorzy wyraźnie są biegli w materii, o której traktują. Daje się odczuć, iż znają od podszewki rzeczywistość akademicką, iż nie z jednego – akademickiego – pieca jedli. Widać zarazem, że lubią i rozumieją młodych ludzi, ich niepokoje, źródła stresu, frustracji… Wiedzą jak im pomóc.

Andrzej Dura, profesor AGH

 

„Praca dyplomowa i doktorska”

Autorzy: Gianfranco Gambarelli, Zbigniew Łucki

ISBN: 978-83-7556-988-9

Wydawnictwo CeDeWu

http://cedewu.pl

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: CeDeWu