(Im)puls do ciekawych prezentów

Przegląd

Prezenty tylko w Impulsie

Wiadomość z ostatniej chwili: do każdego zamówienia dodajemy
30% rabatu i jedną książkę za darmo, zobacz tutaj jakie są:  GRATISY! 
Promocja ważna do 20 grudnia 2016.

Jak zdobyć takie PREZENTY? Wystarczy w zamówieniu na stronie impulsoficyna.com.pl, mailowym zamowienia@impulsoficyna.com.pl lub telefonicznym 506-624-220 podać hasło:

„Prezent z Oficyną Impuls”

Zimowe nowości Oficyny Wydawniczej „Impuls”

Osobowość autorska absolwentów klas Montessori w perspektywie doświadczeń i celów życiowych

Oficyna1

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Bednarczuk Beata

ImpulsKsiążka pozwala na bliższe poznanie zarówno założeń leżących u podstaw koncepcji teoretycznych ukazujących człowieka sprawczego, autonomicznego, jak i roli wychowania we wspomaganiu rozwoju osobowego człowieka, a zwłaszcza jednego z projektów wychowania – autorstwa włoskiej pedagog dr Marii Montessori. Zastosowane przez Beatę Bednarczuk podejście badawcze, a wraz z nim wykorzystanie wartościowych narzędzi badawczych pozwoliły na zebranie interesującego i obszernego materiału, którego poprawna analiza przyniosła bardzo ciekawe wyniki.

Czytaj więcej…

TEN DRUGI Opowieść misia Fredka

RACJONALNOŚĆ PROCESU KSZTAŁCENIA.

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Marta Szloser

ImpulsKiedy po raz pierwszy wzięłam książeczkę Ten drugi do ręki, jej tytuł wydawał się bardzo niewinny. Ot, kolejna książka dla dzieci, w której bohaterem i narratorem jest pluszowy miś. Ładna grafika. Przyciągająca wzrok okładka. A potem zaczęłam czytać…
O czym jest ta książka? O wielkim szczęściu i o największej stracie. Jest to historia widziana oczami pluszowego misia, który obserwuje świat zza szczebelków małego łóżeczka w opustoszałym niebieskim pokoiku. Misia, który boi się, że już nigdy nikt nie otworzy drzwi tego pokoiku. Choć był to przecież pokój pełen radości i miłości….

Czytaj więcej…

Seksualność człowieka z niepełnosprawnością intelektualną

Oficyna3

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Parchomiuk Monika

ImpulsParafrazując słowa Z. Izdebskiego (2012), można powiedzieć, że poznanie seksualności osoby z niepełnosprawnością intelektualną może nas przybliżyć do zrozumienia uwarunkowań jej człowieczeństwa. (…) W tej pracy, która ma charakter przeglądowy, uwzględniono biologiczne oraz psychospołeczne aspekty seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną, sięgając do kontekstu oraz doświadczeń człowieka niepełnosprawnego, różnicowanych fazą rozwoju…

Czytaj więcej…

Ideologia, teoria, edukacja

Oficyna5

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Włodarczyk Rafał

ImpulsOceniając bardzo wysoko recenzowaną książkę, pragnę podkreślić ogromną erudycję Rafała Włodarczyka oraz jego zdolność do interdyscyplinarnego myślenia, jak również kompetentnego przemieszczania się przez paradygmaty i teorie oraz przywoływania – zawsze właściwie usytuowanych w narracji – kolejnych Autorów i ich dzieł; zawsze jednak zgodnie z wewnętrzną, nawiązująca do myśli Fromma logiką tej książki. Podziwiam unikatową zdolność Autora nie tylko do „intertekstualizacji” (czyli konfrontowania ze sobą różnych tradycji intelektualnych i teoretycznych), ale także do częstego konfrontowania tego, co abstrakcyjne, z rzeczywistością społeczną.
Z recenzji prof. dra hab. Zbyszko Melosika

Czytaj więcej…

Ludzka wolność

Oficyna 6

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Szwedzik Adam

ImpulsLudzka wolność stanowi temat rzekę i wielu myślicieli próbowało wejść w jej nurt, by w refleksji zanurzyć się w oceanie zagadnień z nią związanych. Czyni to również Adam Szwedzik, podejmując w swojej najnowszej publikacji próbę wieloaspektowego opisania wolności, która jest dla człowieka zarówno darem, jak i zadaniem. Łatwo zdradzić wolność, lecz każda jej zdrada grozi życiowym dramatem wynikającym z różnych form współczesnych zniewoleń.
Z recenzji ks. dr. hab. Arkadiusza Olczyka, prof. UPJPII

Czytaj więcej…

Pedagogika przeżyć Praktycznie

Impuls 99

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Ryszka Rafał
Impuls

[…] Publikacja Rafała Ryszki stanowi unikat na rynku wydawniczym – jest zaledwie drugą pozycją dotyczącą pedagogiki przeżyć w polskiej literaturze. Niniejsza książka porusza temat niezwykle istotny z punktu widzenia współczesnej pedagogiki i stanowi ważny wkład w rozwój szerokiego nurtu edukacji przygodowej – outdoor eduaction, adventure education czy pedagogiki przeżyć – który od kilku lat stopniowo zyskuje coraz większą popularność w Polsce. A przy tym opracowanie R. Ryszki jest dobrze wyważonym połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej.[…]

Czytaj więcej…

Przymrużenie oka

Oficyna 7

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Zieliński Edmund Wojciech

ImpulsOddaję do rąk Czytelnika drugi „notes myśli aforystycznie odzianych w słowa”. Podobnie jak poprzedni, stanowi on zbiór refleksji wielorakich i zachętę do krytycznego, a przy tym humorystycznie zdystansowanego spojrzenia na rozmaite sprawy ludzkie. Wystarczy przecież rozejrzeć się wokół, aby znaleźć dużo powodów do uśmiechu – także w tym, co na pozór nie wydaje się śmieszne. I wystarczy na chwilę przystanąć, by przekonać się, jak często nasze skrajne odczucia – radość, smutek, zachwyt, niesmak, zapał czy zniechęcenie – dzielić muszą te same przestrzenie życia codziennego…

Czytaj więcej…

System awansu zawodowego nauczycieli – ZAPOWIEDŹ

Impuls 8

Inspiracje na wyjątkowe prezenty – 30% + GRATIS
Gintowt Małgorzata

ImpulsOd wdrożenia nowego systemu awansu zawodowego nauczycieli upłynęło sporo czasu, zatem podjęta przez Autorkę próba oceny jego skuteczności, a także poszukiwania odpowiedzi na pytania o to, jak wspomagać nauczycieli na poszczególnych etapach ich rozwoju i jak zwiększać poziom ich profesjonalizmu wydaje się w pełni uzasadniona i cenna. Podjęta problematyka badawcza jest istotna dla rozwoju wiedzy pedeutologicznej o współczesnych problemach zawodu nauczycielskiego, a także dla praktyki oświatowej w zakresie doskonalenia i wsparcia zawodowego.

Czytaj więcej…

Konkurs: Najlepsza Książka na Gwiazdkę

promocja z Impulsem

Konkurs: Najlepsza Książka na Zimę

promocja z Impulsem

Kategorie: Edukacja, Wydarzenia
Tagi: Impuls, promocje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.