Afera Kryminalna 2019

Afera Kryminalna 2019

Przegląd

Jutro,  rozpoczyna się Festiwal Afera Kryminalna 2019, największy na Pomorzu festiwal literatury kryminalnej. Tegoroczna edycja zakończy się 12 października.  Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Arne Dahl i Martin Widmark.
W programie znajdą się spotkania autorskie z mistrzami gatunku, prelekcje, dyskusje, warsztaty, gry kryminalne, spotkania dla dzieci i młodzieży.

Wśród gości festiwalu na wydarzeniach w bibliotekach pojawią się m. in.:Krzysztof Jóźwik, Eliza Korpalska, Artur Kawka, Michał Larek, Krzysztof Bochus, Piotr Borlik, Katarzyna Puzyńska, Magdalena Stachula, Marta Guzowska, Mariusz Czubaj, Grzegorz Skorupski, Joanna Opiat-Bojarska, Artur Urbanowicz, Agnieszka Pruska, Magdalena Omilianowicz, Joanna Knitter-Zakrzewska, Katarzyna Gacek, Krzysztof Beśka.

Tegoroczna edycja festiwalu obędzie się w 7 bibliotekach:

  • Bolszewo, Filia nr 1 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie

Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od 2016 roku Aferę współtworzy Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz tacy partnerzy, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

wydarzenie na FB

PROGRAM FESTIWALU

 

Kategorie: Wydarzenia