Ola Dykta ambasadorem projektu „@ktywni”

Przegląd

Szanowni Państwo,

Do programu „Aktywni” adresowanego do nauczycieli aktywnie wykorzystujących lub planujących wykorzystywać nowe technologie w nauczaniu, dołączyła Ola Dykta, uznana wykładowczyni, autorka niezwykle popularnych webinariów dotyczących edukacji, entuzjastka języków obcych, autorka podręczników. Już wkrótce nauczyciele będą mogli skorzystać z jej wartościowych porad z wykorzystywania nowych technologii na zajęciach.

Epoka kredy za nami

Wdrażanie technologii w nauczaniu to dziś codzienność w polskich szkołach, tyle że wciąż jeszcze zbyt często skupiamy się na aspektach technicznych i za rzadko zadajemy sobie pytanie: jak technologia może pomóc nam uczyć i czy ma to swoje mocne uzasadnienie w metodyce nauczania? Czuję, że „Aktywni” – program Grupy MAC, którego jestem ambasadorem ma szansę przełamać ten trend – mówi Ola Dykta. – Dzisiejsza edukacja przechodzi szybkie i niezwykle znaczące przemiany. Z dnia na dzień redefiniuje się współczesne podejście zarówno do przyswajania, jak i przekazywania wiedzy. Nowocześni nauczyciele i uczniowie wchodzą w nowe role. Te z kolei przenikają się poprzez zmienną dynamikę relacji – zarówno w swym kształcie, jak i proporcjach. Ewolucja dotyczy w szkole wszystkich i wszystkiego – począwszy od autorytetu nauczyciela po zeszyt zostawiony na szkolnej ławce i tablicę, nierzadko już tę interaktywną. Epoka kredy za nami.

Aktywni to program dla aktywnych nauczycieli aktywnie wykorzystujących lub planujących aktywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji, na zajęciach –
w szkole i przedszkolu.

Cieszymy się bardzo z tej współpracy. Już wkrótce będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu jej efekty. Jako dostawca wysokiej jakości rozwiązań dla edukacji, chcemy być także zaufanym partnerem dla nauczycieli w dostarczaniu wartościowych treści i szkoleń – mówi Magdalena Nowak, menadżer segmentu MAC Technologie, wdrażająca nowe technologie w edukacji. – Zapraszam nauczycieli do programu Aktywni.

Bezpłatne zasoby i urządzenia do testów dla aktywnych nauczycieli

W programie „Aktywni” organizator zachęca nauczycieli do dzielenia się swoimi materiałami. Co ważne i atrakcyjne dla uczestników, wydawca będzie udostępniał bezpłatnie do testów nauczycielom Aktywnym wyjątkowe urządzenia, zanim trafią one do powszechnego użytku. Dzięki temu „Aktywni” będą na czasie z nowinkami technologicznymi w edukacji. Dodatkowo uczestnicy programu otrzymywać będą specjalne certyfikaty dotyczące nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Twórcą programu jest czołowy polski wydawca edukacyjny Grupa MAC – www.mac.pl – która w ramach kompleksowych rozwiązań dla edukacji dostarcza do placówek zaawansowane nowe technologie – roboty do programowania, tablice
i monitory interaktywne, drukarki 3D czy atrakcyjne oprogramowanie pełne interaktywnych gotowych zajęć.

Pragnę razem z nauczycielami i wspólnie zespołem Grupy MAC dokonywać wspólnego podnoszenia jakości nauki w polskich szkołach dzięki wdrażaniu TIK-nowinek, ale z głową, dlatego zapraszam do oglądania merytorycznych odcinków oraz śledzenia naszych wspólnych poczynań. Przedstawię bezpłatne zasoby, jakie mogą być wykorzystane podczas lekcji wraz z przykładami ich zastosowania – zaprasza Ola Dykta.

Udział w programie jest bezpłatny. Zapraszamy do programu „Aktywni”!

Do programu można przystąpić na stronie www.mac.pl/aktywni

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Grupa MAC

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.