Klub Proza: Vincent V. Severski, Artur Szlosarek, Marek Kusiba i Urszula Glensk oraz III Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Klub Proza: Vincent V. Severski, Artur Szlosarek, Marek Kusiba i Urszula Glensk oraz III Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Przegląd

Od 9 do 13 maja potrwa III Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius – największa poetycka impreza we Wrocławiu, której organizatorem jest Wrocławski Dom Literatury. Będzie to okazja do udziału w licznych wieczorach autorskich, dyskusjach, czy koncertach. W kolejnym tygodniu w Klubie Proza również nie zabraknie literackich atrakcji. Przed nami trzy bardzo ciekawe spotkania: z Vincentem V. Severskim, Arturem Szlosarkiem i Markiem Kusibą.

Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius rozpocznie się 9 maja i potrwa do niedzieli 13 maja. W programie m.in. premiery książkowe, publiczne czytania, koncerty, improwizacje teatralne i panele dyskusyjne oraz spotkania z pisarzami. Z publicznością spotkają się m.in. poeci: Marcin Świetlicki, Bohdan Zadura, Ewa Sonnenberg, Emanueala Czeladka, Agata Jabłońska, Julia Nadziejko, Dominik Bielicki, Julia Fiedorczuk, Jacek Gutorow, Jerzy Jarniewicz, Marta Podgórnik, Ilona Witkowska i Urszula Zajączkowska. Na scenie Prozy zagrają w ramach Festiwalu: Marcin Świetlicki i Zgniłość, Ilias Wrazas (ballady greckie) oraz Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz. Wstęp na większość wydarzeń festiwalowych jest bezpłatny. Bilety na koncerty (Świetlicki/Zgniłość oraz Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz) w cenie 15 złotych do nabycia w klubie Proza oraz na www.bilety24.pl. Więcej o Festiwalu na www.silesius.wroclaw.pl/festiwal.

Po kilku intensywnych dniach z poezją warto powrócić do Prozy już we wtorek 15 maja o 19:00, by posłuchać rozmowy z Vincentem V. Severskim, który będzie gościem ostatniej przed wakacjami odsłony cyklu „Literatura pod napiciem”. Autor jest byłym oficerem polskiego wywiadu i autorem bestsellerowych powieści szpiegowskich (m.in. głośnej książki „Nielegalni”) a pretekstem do spotkania we Wrocławiu będzie najnowsza książka autora pt. „Zamęt” (Wydawnictwo Czarna Owca). Wstęp wolny.

Z kolei 16 maja gościem wieczoru w klubie Proza będzie Artur Szlosarek, jeden z najciekawszych współczesnych poetów polskich, laureat m.in. Nagrody Kościelskich. Rozmowa wokół jego najnowszego tomiku „Późne echa” rozpocznie się o 19:00. Wstęp wolny.

Dzień później, w czwartek 17 maja o 19:00, w ramach cyklu spotkań „Trzech czwarte. Rozmowy o literaturze,” odbędzie się spotkanie z krytyk literacką i profesor Uniwersytetu Wrocławskiego – Urszulą Glensk, oraz Markiem Kusibą, emigracyjnym pisarzem i publicystą. Pretekstem do rozmowy będzie premiera książki Kusiby „Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska” (Wydawnictwo Znak). Spotkanie poprowadzi Irek Grin – gospodarz cyklu, kurator literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury. Wstęp wolny.

Tradycyjnie w Prozie nie zabraknie również kina. W najbliższy weekend zostanie wyświetlony film animowany dla dzieci w ramach cyklu „Poranki rodzinne”, na który zapraszamy małych widzów w sobotę 12 maja o 11:00. Wstęp bezpłatny. W ramach niedzielnego cyklu „Literatura na ekranie” 13 maja o 18:00 zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Herbert. Fresk w kościele” autorstwa Piotra Załuskiego. Seans poprzedzi prelekcja twórcy dotycząca postaci Zbigniewa Herberta i pracy nad filmem. Pokaz jest elementem programu III Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius. Wstęp wolny.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.