Wizyta Robina Cooka, „mistrza thrillera medycznego” w Polsce

Przegląd

Dom Wydawniczy Rebis ma przyjemność poinformować o wizycie mistrza thrillera medycznego – Robina Cooka – podczas Targów Książki w Warszawie, w dniach 16-18.05.

Autor pojawi się w Polsce w ramach trasy promocyjnej najnowszej powieści SZARLATANI.

 

Robin Cook ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie. W swojej twórczości wykorzystuje najnowszą wiedzę medyczną oraz doświadczenia z własnej praktyki lekarskiej. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Mutant, Epidemia, Zabójcza kuracja, Chromosom 6 czy Toksyna. Wydana w 1977 roku Coma była debiutem Cooka i przyniosła mu sławę, którą utwierdził słynny już film w reżyserii Michaela Crichtona z Genevieve Bujold i Michaelem Douglasem.

 

Autor pojawi się w Polsce w ramach trasy promocyjnej najnowszej powieści SZARLATANI

 Noah Rothauser jest rezydentem w Boston Memorial Hospital. Szpital słynie z nowoczesnego wyposażenia, w tym „hybrydowych sal operacyjnych przyszłości”, które wydają się istnym dobrodziejstwem – do czasu, aż w jednej z nich umiera pacjent. Noah obwinia światowej sławy chirurga, doktora Williama Masona, który nie potraktował operacji z należytą uwagą, a następnie sfałszował zapis w karcie pacjenta.

Mason z kolei oskarża doktor Avę London, anestezjolożkę, która znieczulała pacjenta. Noah stopniowo zaczyna kwestionować dotychczasowe ustalenia, a także postawę Avy, która, jak się okazuje, prowadzi znacznie ciekawsze życie, niż mu się wydawało. Gdy stawką są jego wiarygodność i posada, Noah nie ma wyboru: musi ustalić, gdzie leży prawda, który z lekarzy ponosi winę i komu można zaufać.

  

Autor spotka się ze swoimi Czytelnikami w piątek 18.05.:

  1. Targi Książki w Warszawie, Stadion Narodowy, stoisko 86 /D13, godzina: 16.00 – 17.00
  2. Targi Książki w Warszawie, Stadion Narodowy, Strefa Kryminału, godzina: 15.00 – 16.00

 

 

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.