Klub Proza: Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski oraz Bookowisko

Klub Proza: Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski oraz Bookowisko

Przegląd

Druga połowa stycznia w klubie Proza to przede wszystkim ciekawa dyskusja Irka Grina z Andrzejem Ziemiańskim i Eugeniuszem Dębskim w ramach cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze” oraz zimowe Bookowisko.

Już w najbliższy czwartek 18 stycznia o 19:00 warto wybrać się na pierwszą tegoroczną odsłonę cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”. Tym razem Irek Grin zaprosił do rozmowy dwóch popularnych i docenianych przez czytelników autorów: Andrzeja Ziemiańskiego i Eugeniusza Dębskiego – znanych głównie z tworzenia literatury fantastycznej, ale eksplorujących również inne gatunki literackie. I właśnie o tych mniej popularnych obliczach ich twórczości będzie z pisarzami dyskutował. Dowiemy się m.in., dlaczego autor bestsellerów zarzuca serię przynoszącą mu sławę i w jakim celu próbuje sił w nowym gatunku. Wstęp wolny.

W ostatnią sobotę miesiąca, 27 stycznia, od godziny 12:00 do 15:00 odbędzie się pierwsza zimowa edycja Bookowiska. Kiermasz książek wyprzedawanych z domowych biblioteczek jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych – zarówno tych, którzy chcą odsprzedać niektóre ze swoich przeczytanych już książek, jak i dla tych, którzy chcieliby kupić za symboliczne kwoty kilka nowych lektur na długie zimowe wieczory. Tym razem Bookowisko odbędzie się nie w plenerze w Przejściu Garncarskim, a w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Udział jest bezpłatny. Kto chce sprzedawać książki, powinien wcześniej zarezerwować sobie miejsce wysyłając zgłoszenie na adres wdl@domliteratury.wroc.pl

W weekendy nadal możemy uczestniczyć w bezpłatnych seansach filmowych. Kino w Prozie ma swoje dwie odsłony. W soboty o 11:00 (najbliższy seans 20 stycznia, a w sobotę 27 stycznia wyjątkowo o 10:00 ze względu na Bookowisko) odbywają się Poranki rodzinne, czyli pokazy filmów familijnych i animacji dla dzieci. Natomiast w każdą niedzielę o 18:00 (najbliższy pokaz 21 stycznia) kinomani mogą odkrywać książkowo-filmowe obrazy w ramach cyklu „Literatura na ekranie”. Za każdym razem można obejrzeć inną adaptację dzieła literackiego – od klasyki po mniej znane książki reprezentujące różne gatunki. W 2017 roku odbyły się m.in. projekcje ekranizacji tak ważnych dzieł jak „Okruchy dnia” ubiegłorocznego noblisty Kazuo Ishiguro, „Lśnienie” Stephena Kinga, czy słynnej powieści science fiction Philipa K. Dicka „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”. Kontynuacja cyklu to dalsza przygoda z literaturą i kinem. W repertuarze będą się pojawiać różne gatunki filmowe, obrazy sprzed lat oraz nowości, a tytuły – tradycyjnie w Kinie w Prozie – pozostają tajemnicą aż do dnia seansu.

Od 19 stycznia w klubie Proza zabrzmią gościnnie rytmy flamenco! Tego dnia o 19:30 na tutejszej scenie obędzie się pokaz w ramach 10. Karnawału Flamenco Wrocław. To fantastyczna okazja, by poznać tę wyjątkową część hiszpańskiej kultury, gdyż na koncert tancerzy ze Studia Sueños wstęp jest wolny! Kolejny karnawałowy koncert flamenco z udziałem Davida Péreza (taniec), Niño Soto (śpiew) i Javiego „El Cuadrao” (gitara) odbędzie się w Prozie 28 stycznia o 20:00 (bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży od 8.01.2018 w Księgarni Hiszpańskiej Elite i Studio Sueños i 50 zł w dniu koncertu w klubie Proza).

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.