Wydawnictwo W drodze zaprasza do Poznania na spotkanie z autorami książki „Sankofa”

Przegląd

W niedzielę 21 stycznia o godz. 17 Wydawnictwo W drodze zaprasza do Poznania na spotkanie z autorami książki „Sankofa”: o. Tomaszem Gajem – dominikańskim psychoterapeutą i dziennikarką Magdaleną Pajkowską. Będzie to rozmowa o psychologii i duchowości w najlepszym wydaniu.

 

Tytułowa Sankofa to aforyzm z Afryki, który oznacza mitycznego ptaka patrzącego w przeszłość, po to, żeby ją zrozumieć i ruszyć ku przyszłości. Warto przypomnieć sobie, skąd idziemy, kto nam towarzyszył, czego dokonaliśmy, a co nam nie wyszło. Dzięki temu możemy w pełni przeżywać teraźniejszość i z nadzieją odkrywać przyszłość.

Książka jest rozmową… o życiu, a proste pytania i proste odpowiedzi ułożyły się autorom w opowieść o tym, jak go nie zmarnować. Skomplikowany świat „ja”, uczucia, powołanie, duchowość, miłość, poczucie winy, komunikacja, konflikt  i psychoterapia to kolejne punkty na mapie tej wędrówki.

Dzięki wielości form ta książka jest kolorowa. Autorzy odwołują się w niej do swoich przeżyć i osobistych historii, a rysunki, krótkie opowieści i maile wprowadzają w kolejne rozdziały. Czasem opowiadają również… bajki. Ta różnobarwność bierze się też stąd, że rozmowa toczy się między zakonnikiem i księdzem a żoną i mamą. On żyje w klasztorze, ona w rodzinie. On interesuje się psychologią, a ona literaturą. Mają jednak wiele wspólnego – fascynację wiarą, ciekawość świata, pasję uczenia. Nade wszystko jednak – lubią rozmawiać.

 

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1565003336892705/

Książka do nabycia tutaj: https://www.wdrodze.pl/opis,1424,Sankofa__Nie_zmarnuj_zycia.html

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.