Wydawnictwo Dlaczemu oraz Centrum Zarządzania Światem zapraszają na spotkanie literackie poświęcone książce „Ambasadorowa”

Przegląd

Wydarzenie uświetni obecność gościa specjalnego, pani Beaty Gołaszewszkiej, której prawdziwa historia życia stała się bogatą inspiracją do stworzenia tej opowieści. W trakcie spotkania bohaterka książki chętnie podzieli się swoimi przemyśleniami – nie zabraknie szczerych uśmiechów i głębokich wzruszeń. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko fanom „Ambasadorowej”, ale także wszystkim osobom żywo zainteresowanym problemem przemocy domowej.

„Ambasadorowa” opowiada o losach Ewy Winiarskiej, która przytłoczona odwiecznym protektoratem matki i zniechęcona biernością ojca, poszukuje upragnionej miłości, jako źródła życiowego spełnienia. Pragnąc sprostać wysokim wymaganiom matki, poślubia wybranego przez nią kandydata. Wiktor Krasts jest przyszłym ambasadorem, bogatym, szarmanckim i bardzo przystojnym. Nikt nie przypuszcza jednak, że pod dobrze skrojonym garniturem kryje się diabelskie oblicze bezwzględnego, cynicznego, wyzutego z uczuć tyrana. Wypowiadając oficjalne „tak” przed życzliwym obliczem urzędnika państwowego, Ewa nieświadomie wydaje na siebie potworny wyrok. Z dnia na dzień jej nowy mąż staje się coraz bardziej agresywny i nieustępliwy, a próby łagodzenia konfliktów nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Milczące przyzwolenie Ewy na wyjazd do Włoch, gdzie Wiktor Krasts otrzymuje prestiżową i dobrze płatną posadę Ambasadora, staje się dla kobiety początkiem prawdziwego koszmaru. Pozbawiona pieniędzy i kontaktów z najbliższymi, zamknięta w wielkim domu Ewa, z eleganckiej, błyskającej intelektem damy, staje się poszarzałą, nieszczęśliwą, gasnącą w oczach ofiarą własnych słabości. Zaciskając zęby i wylewając morze słonych łez, w milczeniu znosi ciągłe upokorzenia, wyzwiska i krzywdy. Życie, które zgotował jej mąż-oprawca, staje się toksycznym więzieniem, psychiczną torturą i brutalnym morderstwem na kobiecej godności… Do czasu, gdy pojawia się promyczek nadziei, a wraz z nim nieprawdopodobna siła do walki o lepsze jutro!

Spotkanie odbędzie się 7 listopada br. (wtorek) o godzinie 19:00.

Miejsce: Centrum Zarządzania Świata

ul. Stefana Okrzei 26, 03-710 Warszawa

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Dlaczemu

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.