Informacja po 21. krakowskich targach książki– “Impuls”, stoisko C64

Przegląd

Drodzy Czytelnicy,

21. Międzynarodowe Targi Książki dobiegły końca. Czas na refleksje, podsumowania i, niestety, już tylko wspomnienia:)

Po raz kolejny Targi Książki przełamały mit nieczytania udowadniając, że czytelnictwo ma się dobrze.

Tegoroczne targi w Krakowie wprawdzie nie pobiły rekordowej frekwencji ale za to zanotowały równie najlepszy wynik roku ubiegłego – ponad 68 tys. zwiedzających. To o kilka tysięcy więcej niż w 2015 roku. Ten imponujący wynik czyni z krakowskich targów największą tego typu imprezę w Polsce. Podczas trwającego cztery dni święta książki swoją ofertę zaprezentowało 680 wystawców, którzy gościli ponad 700 pisarzy, poetów, tłumaczy i ilustratorów.

68 tys. Czytelników! a mówią, że ludzie nie czytają…

 

W imieniu Dyrektora Wojciecha Śliwerskiego, całego Zespołu Oficyny Wydawniczej „Impuls” chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Gościom oraz Czytelnikom za tak liczne zainteresowanie naszym stoiskiem!

 

Jak było na stoisku C64 w Impulsie? Trochę faktów:

Wydawnictwo „Impuls” po sukcesach ubiegłorocznych nie zwolniło tempa – nabraliśmy apetytu na więcej! Już pierwszego dnia targów otrzymaliśmy wiadomość o trzy nagrodach dla naszych publikacji, które z dumą odebraliśmy w czwartkowe południe:

 

1) w kategorii „Pedagogika, Nauczanie” tytuł Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik w roku 2017, a tym samym pierwsze miejsce, zdobyła publikacja Rusz się człowieku, autorstwa Urszuli Kierczak;

2) w kategorii „Nie tylko o dzieciach” za Najlepszą Książkę Psychologiczną i Poradnik
w roku 2017 uznano książkę Mutyzm wybiórczy, autorstwa Moniki Cabały, Agnieszki Leśniak-Stępień, Renaty Szot i Katarzyny Szyszki;

 

3) w kategorii „Poradniki” za Najlepszą Książkę na Jesień 2017 pierwsze miejsce zdobyła Marta Bącała-Ślęzak za książkę Przegryź dyktando jak smaczne mango.

 

Czytelnikom dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i sympatię, a naszym wyjątkowym Autorom gratulujemy zacnych tytułów i wyróżnień: Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik 2017 oraz Najlepszej Książki na Jesień 2017! Organizatorom plebiscytów Granice.pl dziękujemy za współpracę oraz za kolejne dostrzeżenie wyjątkowych książek naszego wydawnictwa.

 

Co więcej…?

 

Kolejne dni targów przebiegały w gorączkowym tempie. Podczas czterech dni święta książki zorganizowaliśmy intersującą ekspozycję oferty, wiele konkursów, promocji oraz niespodzianek dla naszych Czytelników. Serdecznie dziękujemy naszym przybyłym autorom: Zofii Olek-Redlarskiej, Barbarze Szczepańskiej “Judycie”, Beatrix Podolskiej, Henrykowi Grabowskiemu za wzbogacenie swą obecnością naszego stoiska.

 

Podczas tegorocznych targów książki zaprezentowaliśmy miłośnikom literatury harcerskiej naszą absolutnie wyjątkową serię harcerskich reprintów z lat 1911-1945. Nowe i unikatowe (w znakomitej większości nie wznawiane od czasów przedwojennych) 141 publikacje wchodzą w skład serii zatytułowanej „Przywrócić Pamięć”. Bardzo nas cieszy Wasze duże zainteresowanie tą nową propozycją (zapraszamy do katalogu on-line).

 

Harcerstwo z Impulsem
Podczas czterech dni targów udostępniliśmy naszym sympatykom blisko 300 tytułów, które stanowiły zaledwie część naszej pokaźnej oferty. W celu zapoznania się z całością zapraszam na stronę internetową (zakładka „Nowości”) oraz do naszych katalogów wydawniczych. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty zakupowe oraz okazje cenowe.

Tegoroczne targi dobiegły końca, jednak pozostawiam Państwa i siebie w przekonaniu, że czas leci szybko i już za niespełna rok odbędzie się kolejna, już 22. edycja, a Kraków po raz kolejny zmieni się w Miasto Książki.

Jeszcze raz gratuluję i dziękuję Autorom, Czytelnikom, Redaktorowi Naczelnemu Wojciechowi Śliwerskiemu, organizatorom Targów oraz Koleżankom i Kolegom z naszego Impulsu.

Zapraszam do foto-relacji z targów na naszym Facebooku Galeria zdjęć

Proszę o rezerwację czasu na przyszły rok

 

Zapraszam

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.