Dwukropkowe propozycje na mikołajki!

Dwukropkowe propozycje na mikołajki!

Przegląd

Coraz bliżej… mikołajki! To już ostatni dzwonek, by zakupić wyjątkowy prezent, czyli najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Dwukropek proponuje kolejne tytuły, które z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom. Co innego jeśli nie książka będzie najlepszym prezentem, na długie zimowe popołudnia?

 

 

„Stadiony Świata” Joanny Bachanek to propozycja dla wiernych fanów piłki nożnej!
Niezwykła podróż po najbardziej znanych stadionach świata – od znanego nie tylko z piłkarskich rozgrywek Wembley, poprzez mekkę fanów piłki – Camp Nou i Santiago Bernabeum, aż po brazylijską Maracanę, argentyńską La Bombonerę czy meksykański Estadio Azteca. Dane techniczne, zaplecze, niesamowite zdjęcia, wspomnienie historycznych goli i  meczów. Dla wszystkich fanów piłki nożnej!
 

„Wielcy Odkrywcy” Marcina Jamkowskiego, to coś dla ciekawych świata młodych odkrywców!
Seria „Wielcy ludzie” to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Pierwszy tom „Wielcy odkrywcy” w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu podróżników oraz historie ich największych odkryć geograficznych. Poznamy Krzysztofa Kolumba, Marco Polo, Vasco da Gamę, Benedykta Polaka, Jacquesa Cousteau, Thora Heyerdahla i innych. Dowcipnie i pięknie sportretowani przez byłego redaktora naczelnego polskiej edycji National Geographic  i wybitnie uzdolnionego ilustratora Karola Banacha „Odkrywcy” stanowią początek niezwykłej kolekcji. Odkryjmy to razem!

 

 

„Wielcy wynalazcy” to idealna pozycja dla ciekawskich tego, co nas otacza, w szczególności przedmiotów codziennego użytku.

„Wielcy wynalazcy” Wydawnictwa Dwukropek to historia kilkudziesięciu geniuszy, którzy na dobre odmienili świat. To opowieść o wizjonerach, którzy swoim pomysłom nadali realny kształt, a marzeniom poświęcili życie. Jest to skarbnica wiedzy ujęta w 4. rozdziałach: „Rewolucjoniści”, „Władcy światła i elektryczności”, „Mistrzowie podróży” i „Na zdrowie”. Jest to 2. tom serii „Wielcy ludzie” – cyklu, który poświęcony jest wybitnym postaciom. W książce znajdziemy sylwetki m.in. takich wynalazców jak: Alfred Nobel, Benjamin Franklin, Nikola Tesla, Henry Ford czy Alexander Fleming.
„Wielcy wynalazcy” to książka wydana w twardej oprawie i w dużym formacie 250 x 290 mm. Uwagę przyciąga niezwykła grafika Macieja Szymanowicza. Znany ilustrator w zabawny sposób przedstawia wynalazców oraz historię ich wynalazków. Spod jego ręki wyszło kilkadziesiąt rysunków w industrialnym klimacie, które idealnie wpisują się w omawiane epoki.

 

 

 

Wydawnictwo Dwukropek poleca najlepsze tytuły na mikołajkowe prezenty!


Wiadomo: co dwie kropki, to nie jedna!

Tagi: Dwukropek

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.