Wydawnictwo Świętego Wojciecha na 21. Targach Ksiażki w Krakowie!

Wydawnictwo Świętego Wojciecha na 21. Targach Ksiażki w Krakowie!

Przegląd

Niepowtarzalny klimat Krakowa, tysiące miłośników literatury, kilkuset wystawców, a wśród nich oczywiście Wydawnictwo Świętego Wojciecha, które
w tym roku świętuje 120-lecie istnienia spółki. Już 26 października rozpoczynają się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha zaprezentuje podczas dni targowych swoje największe bestsellery, nowości, a czytelnicy będą mogli spotkać także znanych i lubianych autorów i ilustratorów.

Jubileusz Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Niezwykle prestiżowym dopełnieniem targów jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, który w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Tym bardziej jest to dla nas powód do dumy, gdyż wśród zacnego grona 10 nominowanych książek znalazł się tytuł prof. Jana Grosfelda – Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? To książka, która pomaga odnaleźć źródło i swoje korzenie wiary. Pomaga lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa odsłaniając szczególne znaczenie jego żydowskich fundamentów. Czytelnicy zainteresowani tym tematem, znajdą tę pozycję na stoisku Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Szkoła pergaminów św. Pawła z Tarsu

Nie lada gratką dla miłośników sensacji i historii, będzie „Szkoła Kaligrafii św. Pawła z Tarsu”, która wprowadzi odwiedzających w klimat nowej powieści sensacyjnej – Pergaminy. Czytelnicy dowiedzą się więcej o kaligrafii i rękopisach, otrzymają faksymilę starego pergaminu z fragmentem I Listu św. Pawła do Koryntian.

Najpłynniejszy niedźwiedź na świecie!

Podczas Targów Książki w Krakowie najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się z Elizą Piotrowską, autorką książki Wojtek. Żołnierz bez munduru. Sięgnęła ona po historię najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie. Niedźwiedź Wojtek, to żołnierz, który wędrował
z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Dzieci będą mogły się spotkać i porozmawiać z Elizą Piotrowską, która przybliży im historię niezwykłego misia oraz zadba o niepowtarzalne autografy w zakupionych egzemplarzach książki.

Bo świętego nie można udawać!

Na najmłodszych czytelników będzie również czekała znana i lubiana ilustratorka książek dla dzieci – Eluta Kidacka. Podczas spotkań młodzi twórcy poznają książkę Przez dziurę
w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie
ks. Jana Twardowskiego. Podczas warsztatów młodzi artyści dowiedzą się nie tylko kim są święci ale również będzie to okazja do wspólnej zabawy w malowanie tytułowego płotu.

Pod opieką anielskich skrzydeł – quizy językowe

Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy to książka Ines Krawczyk MChR, która wprowadza młodych czytelników w świat językowych zawiłości. Zaprosi ona najmłodszych do zabaw podczas, których dowiedzą się, co to znaczy „anielska cierpliwość” lub znaleźć się w „siódmym niebie”.

Atrakcje z okazji 120-lecia

Z okazji 120-lecia istnienia spółki, odwiedzający nasze stoisko czytelnicy napotkają szereg atrakcji jak jubileuszowy ex libris, którym będą mogli opieczętować zakupione książki.
W
piątek około godziny 14:00 przygotowaliśmy z tej wyjątkowej okazji tort jubileuszowy, poczęstujemy nim wszystkich odwiedzających.

Na miłośników książek będzie czekało jeszcze wiele innych niespodzianek, a wszystko na stoisku C1.

Zapraszamy na spotkania na stoisku C1

czwartek| 26.10.2017 r.

g. 12:00-15:00 Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu, promocja książki Pergaminy

piątek|27.10.2017 r.

14:00 – tort jubileuszowy

sobota|28.10.2017 r.

11:00-12:00 Eliza Piotrowska, promocja książki Wojtek. Żołnierz bez munduru

12:30-13:30 Ines Krawczyk MChR, promocja książki Siódme niebo

16:00-17:00 warsztaty plastyczne z Elutą Kidacką, promocja książki Przez dziurę w płocie

niedziela| 29.10.2017 r.

g. 10:00-12:45 Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu, promocja książki Pergaminy

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.