Rodzinny weekend z wydawnictwem Egmont . Targi Książki w Krakowie w dniach 26-29 października 2017 r.

Przegląd

Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia swojego stoiska nr C48 w Hali Wisła podczas Krakowskich Targów Książki. To ciekawe wydarzenie to dobry pretekst do odwiedzenia dawnej stolicy Polski a także spotkania z ulubionymi autorami. Przygotowaliśmy wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych oraz specjalne promocje. Bestsellery i nowości wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem.

W ramach Krakowskich Targów Książki, Egmont serdecznie zaprasza na spotkania z autorami związanymi z wydawnictwem, po dedykacje autorskie i premierowe wydania książek, komiksów i gier planszowych. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na czytelników.

Zapraszamy również na prezentację sposobów promocji czytania na świecie, którą poprowadzi Maria Deskur, Dyrektor Zarządzający Książki w Egmont, 26 października w godz. 14.00-15.00, w Sali Budapeszt C.

Plan spotkań z autorami

KSIĄŻKI
Piątek, 27 października
godz. 16:00  – Ewa Nowak, autorka książki „Zerwij z nią”

Sobota, 28 października
godz. 11.00 – Zuza Zak, autorka książki „Polska. Nasza kuchnia w nowej odsłonie”
godz. 13.00 – Ewa Nowak, Zofia Stanecka, autorki książek z serii Czytam sobie
godz. 14.00 – Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, autorki książek z serii Basia
godz. 16.00 – Paweł Pawlak, ilustrator książki „Sylaboratorium”

Niedziela, 29 października
godz. 11.00 – Marieta Marecka – autorka serii kulinarnej ABC gotowania
godz. 13.00 – Maria Szymańska – autorka pomysłów z książki „DIY. Żyj pięknie” poprowadzi warsztaty
wokół przedstawionych w niej projektów

KOMIKSY
Piątek, 27 października
12:00-13:30 – Mieczysław Fijał, autor komiksu Oskar i Fabrycy

Sobota, 28 października
11:00-12:00 – Mieczysław Fijał, autor komiksu Oskar i Fabrycy
12:00-13:00 – Berenika Kołomycka, autorka komiksu Malutki Lisek i Wielki Dzik
13:00-14:00 – Piotr Bednarczyk i Maciej Kur, autorzy komiksów Lil i Put, Kajko i Kokosz Nowe Przygody
14:00-15:00 – Marta Falkowska – autorka komiksu Oto Tosia
15:00-16:00 – Kajetan Wykurz, autor komiksu Maja i Minizaury

W ofercie Egmont Publishing na targach znajdą się premierowe wydania książek m.in.:

 • Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe pełna humoru opowieść Michała Leśniewskiego, która prowadzi i młodych, i starszych przez świat samochodów. Świat kolorowy i fascynujący – dzięki wspaniałym ilustracjom Macieja Szymanowicza.
 • Sylaboratorium to leksykon ciekawych słów, pięknie i z humorem zilustrowany przez Pawła Pawlaka, oprócz definicji poszczególnych wyrazów znajdują się w nim pisane prozą lub wierszem – teksty znakomitych polskich autorów: Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy i Wojciecha Widłaka, a także wstęp Jerzego Bralczyka.
 • Megasztuczki dla małych magików książka w bardzo prosty sposób pokazuje o chodzi właściwie z tymi sztuczkami. Dzięki niej nie tylko można nauczyć się najlepszych trików i wprawić w osłupienie kolegów i koleżanki, ale także zrozumieć na jakiej zasadzie działają te megasztuczki. To czysta (meta)fizyka… Abrakadabra i do dzieła!
 • Zerwij z nią  znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników, to poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.
 • Polska. Nasza kuchnia w nowej odsłonie, rewolucja w gotowaniu i kulinarna podróż przez polskie dania i ludowe tradycje. Zuza Zak zaprasza do swojej polskiej kuchni, proponując inspirujące podejście zarówno do potraw znanych od dawna, jak i do nowych składników.
 • DYI. Żyj pięknie to siedemdziesiąt tutoriali pokazujących krok po kroku, jak zrobić coś z niczego. Dzięki tej książce samodzielnie urządzisz pokój, znajdziesz wiele praktycznych rozwiązań, własnoręcznie wykonasz wspaniałe prezenty dla rodziny i przyjaciół!
 • ABC Gotowania 3, doskonała książka poświęcona gotowaniu. Autorki Mariety Mareckiej nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to już jej kolejna publikacja kulinarna!
 • Star Wars Kirigami  15 szablonów niezapomnianych maszyn kosmicznych! Poznaj niezwykłe możliwości papieru. Przy odrobinie światła i fantazji urzeczywistnisz klimat gwiezdnowojennych scenerii.
 • Minecraft. Mobestiariusz to dorobek życia wybitnego minecraftowego naukowca zajmującego się mobami. Badacz zgromadził mnóstwo informacji na temat zwyczajów, środowiska życia oraz cech charakterystycznych wszystkich stworzeń odkrytych jak dotąd w Minecrafcie – od zwykłych kurczaków po przerażającego Smoka Kresu. Jego notatki są opatrzone barwnymi ilustracjami, dzięki czemu będziecie przygotowani na spotkanie z mobami.
 • My Little Pony the Movie, nowa seria książek przygotowanych specjalnie z okazji premiery kinowej filmu My Little Pony the Movie. Nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy będą musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć w tajemniczy wielki świat.

Premierowe wydania komiksów m.in.:

 • Asteriks w Italii, po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach słynnych na cały świat walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo! Asteriks i Obeliks znów przeżyją rozliczne, pełne humoru perypetie. Na Teutatesa!
 • Thorgal. Młodzieńcze lata. Slivia, piąta część cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.
 • Myszka Miki. Kawa „Zombo”, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, po mistrzowsku narysowana w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku.
 • Kolekcja komiksów DC Odrodzenie, m.in. Superman Action Comics, Batman Detective Comics, Flash, Liga Sprawiedliwości
 • Daredevil. Nieustraszony! Daredevil. Prawnik za dnia, bezlitosny sędzia i kat w nocy. Seria stworzona we współpracy z Alexem Maleevem i Davidem Mackiem to jeden z najlepszych przykładów kreatywności w świecie Marvela.

 

A także premierowe wydania gier m.in.:

 • UBONGO, szalona gra, która rozkręci mózg! ponad 400 niepowtarzalnych zadań. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.
 • RYZYK FIZYK, polska edycja najczęściej nagradzanej, imprezowej gry planszowej Wits & Wagers. Jedna z najpopularniejszych gier quizowych na świecie. Zebrano w niej zabawne, ciekawe, niezwykłe pytania z różnych dziedzin, również związanych z Polską. Jednak nie musisz być ekspertem w każdej z nich. Wygrasz, jeśli obstawisz właściwe odpowiedzi i zaryzykujesz w odpowiednim momencie.
 • INSPEKTOR TUSZ, odgadnij to, czego nie widzisz! Wesoła gra imprezowa, w której gracze rysują i odgadują różne hasła. Jednak zdecydowanie różni się od innych gier tego typu dzięki specjalnym okularom.
 • ŻUBR POMPIK, znany wszystkim z serialu TV i książek mały żubr tym razem w planszówce.
 • TREXO Kółko i krzyżyk w nowym wymiarze! Kafelki można kłaść jeden na drugim, więc rozgrywka toczy się w 3 wymiarach. Każdy ruch zmienia diametralnie sytuację na planszy i może zadecydować o zwycięstwie.

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT C 48, HALA WISŁA

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.